Skip to content

Poilsinės kelionės: kaip išsirinkti vasaros atostogų kryptį?

MI informacija

Su kuo jums asocijuojasi vasara? Daugelis atsakytų – atostogomis! Nors kai kurie šį vasaros malonumą planuoja iš anksto, nemažai žmonių vis dar renkasi paskutinės minutės keliones. Atostogų pasiūlymų – daugybė, tad kaip išsirinkti atitinkantį jūsų poreikius? Kaina – tikrai ne vienintelis kriterijus. Skiriasi siūlomos pramogos, kraštovaizdžiai, šalių virtuvės… Ką reikia žinoti apie kiekvieną kurortą prieš pasirenkant jį savo atostogoms?Informacija apie populiariausias lietuvių atostogų kryptis šią vasarą – Turkiją, Bulgariją ir Graikiją – dalinasi Novaturas.lt kelionių ekspertai.

Kelionės į Turkiją

Populiariausi Turkijos kurortai:

Antalija – didžiausias šalies kurortas, mieste gyvena apie 1 milijonas žmonių. Jame, žinoma, daugybė pramogų, restoranų, naktinių klubų ir kt. Kurorte rasite ir auksinius paplūdimius, gražų gamtos kraštovaizdį: greta matomus kalnus, uostą, mažas įlankėles ir kt. Beje, netoliese yra šeimoms skirtas pramogų parkas (Aquapark), taip pat delfinariumas (Delfipark).

Alanija – gerokai mažesnis, apie 100 000 gyventojų turintis kurortinis miestas. Čia rasite tiek kultūrinių ir naktinių pramogų, tiek istorijos paminklų – galėsite aplankyti miesto simboliu tapusią senovinę pilį. Žinoma, didelę kurorto dalį sudaro paplūdimiai. Tiesa, čia jie nusėti akmenukais, o ne smėliu.

Marmaris – apie 18 000 nuolatinių gyventojų turintis, vienu švariausiu regione pripažintas kurortas, kuriame yra ir vienas svarbiausių šalies uostų. Miestą supa kalnai, vešli augmenija, pušynai… Čia daugybė aktyvaus laisvalaikio ir vandens pramogų, restoranų, yra speciali barų gatvė. Nors kurortas tinkamas ir pasyvaus poilsio mėgėjams, jame ir aplink – nemažai lankytinų vietų, salų, paplūdimių, istorinių vietovių.

Turkijos virtuvė

Turkų virtuvė – viena turtingiausių pasaulyje.Čia vyrauja gausaus užkandžių stalo kultūra, valgoma daugybė daržovių (pomidorai, agurkai, įvairūs patiekalai iš baklažanų ir kt.), šviežios duonelės ar įvairūs pyragėliai iš plonos tešlos ir skirtingų įdarų (mėsos, špinatų, sūrių ir kt.). Tradicinėje virtuvėje nemažai patiekalų iš avienos, ėrienos, žuvies. Taip pat naudojama daug grūdinės kultūros produktų: lęšių, ryžių, bulgur kruopų. Šalies virtuvė garsi ir visame pasaulyje vertinamais saldumynais, ypač tradicine baklava.

Orai Turkijoje

Atostogų sezonas Turkijos kurortuose tęsiasi nuo balandžio iki spalio mėnesio. Vasaros dienomis čia oro temperatūra pakyla virš 30 ar net 35 laipsnių karščio, vandens temperatūra siekia 20 – 27 laipsnius. Karštį numalšinti padeda vėsus brizas.

Kainos Turkijoje

Šalies valiuta – turkiška lira (TRY), 1 euras lygus 3,9 liros. Nors daugumoje vietų galima atsiskaityti ir eurais ar doleriais, rekomenduojama turėti ir vietinės valiutos.Kainos Turkijoje gana panašios į lietuviškas. Tiesa, čia pigesni vaisiai, daržovės, taip pat drabužiai, o alkoholis bei tabakas brangesnis nei Lietuvoje. Nepamirškite, jog čia visada galite derėtis, ypač turguje – galite nusiderėti ir prekę įsigyti daugiau nei per pusę pigiau!

Puodelis kavos Turkijos kurortuose kainuos apie 5–7 liras, vakarienė – 15–25 liras, bokalas alaus apie 10 lirų.Benzino kaina apie 10 lirų už litrą.

Kelionės į Bulgariją

Populiariausi Bulgarijos kurortai

Varna – daugiau nei 350 000 gyventojų turintis uostamiestis prie Juodosios jūros. Šiai sričiai priklauso tokie lietuvių pamėgti kurortai:

Auksinės Smiltys – švariausias šalies kurortas, siūlantis daugybę sporto ir naktinio gyvenimo pramogų ir geltono smėlio paplūdimius. Miestelis įsikūręs 18 km nuo Varnos.

Albena – švarus, plačiausią paplūdimį šalyje turintis kurortas, esantis 35 km nuo Varnos. Auksinio smėlio paplūdimys, sporto pramogos, skaidrus vanduo – itin puikus pasirinkimas šeimai.  

Obzoras – jaukų senamiestį ir 1 km ilgio miesto paplūdimį turintis kurortas, esantis 60 km nuo Varnos. Tai – puikus pasirinkimas ramesnio, jaukaus poilsio mėgėjams.

Šv. Konstantinas – nedidelis, uždaras, ypatinga gamta, mineraliniais šaltiniais ir giliomis tradicijomis garsėjantis kurortas. Vos 10 km nuo Varnos esantis miestelis – puikus pasirinkimas norintiems pasimėgauti ramybe, tyla, vietine kultūra ir geru oru.

Burgasas – tai didelis, daugiau nei 250 000 gyventojų turintis miestas, garsėjantis ne tik kultūra, bet ir ypatingu jūros parku. Aplink šį miestą įsikūrę tokie kurortai:

Saulėtasis krantas – didelis, judrus kurortas, esantis 38 km nuo Burgaso oro uosto. Ilgas ir platus paplūdimys, daugybė sporto ir vandens pramogų, kurios pritaikytos ir vaikams.

Nesebaras – nedidelėje salelėje esantis vienas seniausių Europos miestų, paskelbtas miestu–muziejumi ir įtrauktas į UNESCO paveldą. Puikūs paplūdimiai, istorinės miesto gatvės, puikus oras – viskas, ko reikia jaukioms atostogoms.

Bulgarijos virtuvė

Bulgarijos virtuvėje jaučiama stipri turkų, balkanų virtuvių įtaka. Tradiciniai patiekalai iš kiaulienos, jautienos, avienos, žuvies, avių pieno sūrių, taip pat įvairiais prieskoniais gardintų daržovių. Labai populiarios įvairios tirštos sriubos.Saldumynai – rytietiški, saldūs, su daug riešutų ar šokolado.

Orai Bulgarijoje

Vasaros dienomis oras sušyla iki maždaug 30 ir daugiau laipsnių, vanduo – iki 25 laipsnių šilumos.Čia pagrindinis atostogų sezonas tęsiasi nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio.

Kainos Bulgarijoje

Bulgarijos valiuta – levas, prilygstantis maždaug 50 euro centų. Kainos čia žemesnės nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, vakarienė restorane gali kainuoti nuo 10 iki 30 levų, puodelis kavos 2–3 levus, tiek pat ir bokalas vietinio alaus. Benzino kaina – apie 2 levai už litrą.

Kelionės į Graikiją

Populiariausi Graikijos kurortai:

Kreta – tai didžiausia, labiausiai saulės lepinama Graikijos sala. Joje nėra didelių miestų, tik maži, jaukūs kaimeliai ir miesteliai. Didžiuliai kalnų masyvai, alyvmedžių giraitės, nuostabi gamta, egzotiški maži nameliai, daugybė istorinių vietų, puikūs paplūdimiai ir jūra – tai puikiai apibūdina Kretą.

Korfu – gana nedidelė, kalnuotomis ir žaliuojančiomis vietovėmis bei žydrais paplūdimiais garsėjanti sala, vadinama Graikijos Havajais. Uždaros įlankos, tradiciniai kalnų ir pajūrio kaimeliai, istorinės vietos ir pramogos – tai atspindi Korfu salą.

Rodas – trečia pagal dydį Graikijos sala, esanti visai netoliese Turkijos krantų. Unikalaus klimato dėka saloje yra ne mažiau nei 300 saulėtų dienų per metus. Rodo apylinkių kraštovaizdis iš tiesų kontrastingas: čia daugybė istorinių, viduramžių ir kitų laikotarpių architektūrinių paminklų, taip pat vaizdinga pakrantė, auksiniai paplūdimiai, žydra jūra.

Zakintas – piečiausiai esanti sala, garsėjanti krištolo skaidrumo jūra, auksiniais paplūdimiais ir triukšmingu naktiniu gyvenimu. Sala pilna kontrastų: paplūdimius keičia uolėtos vietovės, lygumas kalnai, smėlį pušimis apaugusios vietovės… Sala pilna žalumos, spalvų ir gyvybės, tai puikus pasirinkimas mėgstantiems ne tik ramų poilsį, bet ir siautulingus vakarėlius.

Graikijos virtuvė

Alyvuogės, šviežiai keptos duonelės, daugybė daržovių (ypač pomidorų, baklažanų ir bulvių), sūriai, žuvis ir tyras alyvuogių aliejus – tai pagrindiniai tradicinės graikų virtuvės ingredientai. Čia visada gausus užkandžių pasirinkimas, populiarios įvairios sriubos, troškiniai, daugybė vegetariškų patiekalų, taip pat jūros gėrybės ir į turkiškus panašūs desertai – graikiška baklava, chalva, sirupu užpiltos spurgos.

Orai Graikijoje

Atostogų sezonas čia tęsiasi nuo balandžio iki spalio pradžios. Vasaros dienomis oras sušyla iki 30 ir daugiau laipsnių, o vandens temperatūra būna apie 20–25 laipsnius.Tiesa, daugumoje šalies kurortų vyrauja gana vėsus vėjas, palengvinantis vasaros karštį.

Kainos Graikijoje

Graikijos valiuta nuo 2004 m. – euras. Vakarienė restorane čia kainuoja 10–25 eurus, puodelis kavos 2–3 eurus, bokalas vietinio alaus apie 3 eurus. Jeigu važinėsite automobiliu, už litrą benzino sumokėsite apie 1,5 euro.

Į ką dar atkreipti dėmesį renkantis kelionę?

Žinoma, atostogų krypties pasirinkimas labai svarbus, tačiau Novaturas.lt kelionių ekspertai pataria atkreipti dėmesį ir į šiuos dalykus:

Atstumas nuo oro uosto iki viešbučio (ypač aktualu keliaujant su mažais vaikais).

Atstumas nuo viešbučio iki paplūdimio.

Pramogos viešbutyje (ar yra animatorius, programos vaikams ir kt.).

Jeigu planuojate daugiau keliauti, pamatyti apylinkes, atkreipkite dėmesį, ar patogioje vietoje yra viešbutis, koks susisiekimas su artimiausiu miesteliu.

Maitinimo tipas: viskas įskaičiuota, jeigu daugiau laiko leisite viešbutyje, ar kitoks, jei planuojate daug keliauti?

Pagalvokite, kokie yra būtini atostogų komponentai būtent jums? Galbūt tai vaizdas į jūrą, girdimas jos ošimas, o gal galimybė palaipioti kalnais, pakeliauti… Apgalvoję iš anksto išvengsite nusivylimo. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje