Skip to content

Smagios Joninės net didžiausią tinginį išjudino

Vidiškių Joninės prasidėjo motorų riaumojimu. Taip jas pasveikino būrys Ignalinos baikerių iš klubo „Laisvi vanagai“. Atparpė galingais, nikeliu blizgančiais motociklais, patriukšmavo, pasižmonėjo su visais, vaikus pavežiojo ir vėl išrūko. Po jų šventė tęsėsi,ji buvo linksma ir uždeganti.

Pradžioje visi atkreipė dėmesį į lovą pakraštyje skvero, kuriame vyko šventė, kurioje šiauduose voliojosi Vidiškių  Vingių Jonas (Remigijus Urbonas), kuriam viskas, kas vyko aplinkui, buvo dzin. Jam nerūpėjo nei paparčio žiedo ieškoti, nei panas kirkinti, nei trankios muzikos klausytis, jam rūpėjo tik tinginį apsikabinus miegoti. Pusę šventės jį ir motina (Lolita Reifonaitė), ir šventės vedėjos (Viktorija Kolytė ir Liudmila Palenčienė) vis badė, ragino keltis, o Jonas tik mojo ranka (girdi, atstokit), ant kito šono apsiversdavo ir vėl kriokdavo. Šventei persiritus į antrą pusę, Joną pagaliau pavyko prikelti. Atsikėlė, pasirąžė vyras iš stuomens ir iš liemens, ir bedė į pirmą pasitaikiusią iš merginų būrio – šita bus žmona.  Motina ilgai nelaukdama palaimino jaunavedžius. Taip vienas Vidiškių Jonas per Jonines buvo apvesdintas.

Koncertinę šventės programą pradėjo vietos senjorų vokalinis ansamblis „Verpetas“, po truputį įsukęs į nuotaikos ir gero ūpo sūkurius. Koncertą tęsė kultūros namų mergaičių ansamblis „Šypsena“, populiariosios muzikos atlikėja Viktorija.

O kai užgrojo ir uždainavo šventės svečias Petras Bernatavičius, nešokti tiesiog buvo nepadoru. Buvo renkami ir apdovanojami aktyviausi šokėjai. Vėliau žaisti Joninių žaidimai, mesti burtai. Vainikėlį ant beržo mėtė tiek merginos (ištekės – neištekės), tiek vyrai (ras šiemet žmoną, ar neras). Bandė net tie, kurių žmonos namuose laukė. Tiek šokėjai, tiek visi ką nors tą vakarą darę, gavo organizatorių ir šventės rėmėjų dovanų.

Kad šventės dalyvių pilvai Petro melodijoms nepritartų, visi vaišinti saldumynais ir sumuštiniais. Už juos ačiū Vidiškių bendruomenės moterims. Liepsnojo ir tradicinis Joninių dvaras.

Už surengtą šventę ir galimybę atsinaujinti patalpas, atliekant kosmetinį remontą,vedėjos bendruomenės, bibliotekos, kultūros namų vardukuo nuoširdžiausiai dėkojovisiems, visiems Vidiškių bendruomenės nariams ir svečiams.„Dėkojame už pagalbą, be jūsų geranoriškumo, supratingumo, gero žodžio tokios šaunios šventės tikrai nebūtų buvę, o bendruomenės, kultūros namų, bibliotekos patalpos nekvepėtų dažais“, – sakė vedėjos.

Ačiū šventės rėmėjams:Vidiškių dvaro šeimininkui Kęstučiui Mozeriui, Egidijui ir Irutei Gruodžiams, Kazimierui ir Zitai Krasauskams, Stasiui ir Zitai Navickams, Laimai ir Petrui Zubrovams,  „Baldai iš Vokietijos“ parduotuvės savininkui Artūrui Grundai, UAB „Meleksas“ direktoriui Rimantui Zigmantui, UAB Vilniaus kooperacijos prekybos direktoriui Vaidui Nausėdai, parduotuvės „Mūsų krautuvėlė“  savininkams Kęstučiui ir Vilmai  Žemaičiams, Vidiškių seniūnei VigalijaiMatkėnienei, klebonui kun. Vidui Smagurauskui, KŪB „Danalata“ direktoriui Danieliui Paukštei, UAB „Užubaliai“, sodybos „Ievalaukis“ šeimininkams, taip pat nuoširdus ačiū staliui Broniui Petroniui, Kęstučiui ir Liudmilai Palenčiams, Antaninai Baltakienei.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje