Skip to content

Palūšėje skambėjo tolimosios Brazilijos ritmai

Šeštadienio pavakarę šių metų Mažoji kultūros sostinė Palūšė valandą gyveno braziliškų šokių ritmu. Čia koncertavo šokių grupė iš Pietų Brazilijos, dalyvaujanti XV tarptautiniame folkloro festivalyje „Baltica“, šiemet vykstančiame Lietuvoje. Palūšėje brazilai apsilankė Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direkcijos dėka kaip dovana Mažajai kultūros sostinei.

Koncertą pradėjo ir užbaigė folkloro ansamblis „Čiulbutė“, bet visas dėmesys ir gausūs gausios publikos plojimai buvo skirti svečiams iš tolimos šalies. Žiūrovai buvo užsėdę visą kalvą link bažnyčios, o koncertas vyko aikštelėje šalia kalvos. Neįprasta ir romantiška aplinka.

Giuseppe‘s Garibaldi gaučų tradicijų centro folkloro grupė įsikūrusi Enkantando mieste, piečiausiame Brazilijos Rio Grandės regione, garsėjančiame vienais seniausių šalyje gaučų – Pietų Amerikos etninės grupės – šokiais, susiformavusiais XVII–XVIII a. Ispanijoje. Juos atliekantys šokėjai sako, kad tradiciniai gaučų šokiai yra jų sielos išraiška, kupina taurumo ir pagarbos moteriai – tai savybės, kuriomis išsiskiria Rio Grandės žmonės.

Šokis „Chula“ – vyrų šokis, kuriuo jie rodo savo sugebėjimus ir miklumą įvairiausiais žingsneliais šokdami aplink ant žemės padėtą lazdą, kurios jokiu būdu negalima paliesti. Jiems pritarė ir dainavo muzikantų duetas su akordeonu ir gitara. Labai sudėtingi (iš daugelio komponentų) ir puošnūs brazilų rūbai. Batai pakaustyti taip, kad šokant garsiai kaukšėtų. Koncerto pabaigoje brazilai šokiui išvedė publikos atstovus, tad paskutiniai šokių viražai buvo bendri – brazilų ir lietuvių.

Svečiai prieš koncertą važinėjo po Nacionalinį parką, sakė liko sužavėti mūsų gamta, jiems patiko ir mūsų folkloras, „Čiulbutės“ sutartinės. Todėl po koncerto gavo ir lauko gėlių puokštę, ir žemuogių kraitelę, ir „Čiulbutės“ kompaktinę plokštelę, ir dar daug saldžių „Mūsų krautuvėlės“ dovanų. Už žiūrovų plojimus ir dovanas atsisveikindami brazilai garsiai lietuviškai sušuko „ačiū“.

„Balticos“ festivalyje šiemet be brazilų dalyvauja Japonijos, P. Korėjos, Ispanijos, Graikijos, Indijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, ir, žinoma, Lietuvos instrumentiniai, vokaliniai ir šokių ansambliai. Anksčiau buvome skelbę, kad Palūšėje koncertuos Meksikos šokių grupė, tačiau meksikiečiai prieš pat kelionę atšaukė turą po Europą ir neatvyko, todėl juos pakeitė brazilai.

Autoriaus nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje