Skip to content

Aplinkos apsaugos pareigūnai dirba ir poilsio dienomis

MI informacija

Ignalinos agentūros specialistai dirba švenčių ir poilsio dienomis. Atliekant gyvosios gamtos reidą liepos 16 d. buvo lankomasi Aukštaitijos nacionaliniame parke. Nors gyvosios gamtos pažeidimų nenustatyta, tačiau trims asmenims surašyti protokolai už parko lankymosi taisyklių pažeidimus.

Visi pažeidėjai yra ne mūsų rajono gyventojai, todėl teko jiems paaiškinti, kad statyti palapines, kurti laužus, rengti stovyklavietes nacionaliniame parke galima tik tam tikslui įrengtuose ir atitinkamais ženklais pažymėtuose vietose (stovyklavietėse).

Reido metu buvo gautas pranešimas iš Pranešimų priėmimo centro (toliau PPC), kad prie Panižiškės kaimo vietiniai gyventojai, grybaudami, aptikto kilpoje stirną. Pareigūnams teko skubėti į nurodytą vieta. Nors sureaguota buvo greitai, bet žmonės taip pat negaišo laiko – jau buvo gyvūną išlaisvinę. Norėtųsi padėkoti šiems gyventojams už pilietiškumą ir neabejingumą, tikimės, išlaisvinta stirna greitai atgaus jėgas ir daugiau nepateks į brakonierių paspęstas kilpas.

Kitas iškvietimas pareigūnus privertė skubėti į Ceikinių seniūniją, kur į Ceikinės upelį įvažiavo lengvasis automobilis. Žmonių aukų išvengta, o  apžiūrėjus avarijos vietą buvo nustatyta, kad žala aplinkai nepadaryta (tepalai į aplinką nepateko, vienas nulaužtas medis nepriskiriamas saugotiniems).

Norime priminti piliečiams, kad pastebėję aplinkos apsaugos pažeidimus, apie tai informuotų aplinkos apsaugos pareigūnus trumpuoju numeriu 112.

Utenos RAAD Ignalinos agentūros nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje