Skip to content

Vėl Palūšėj sujudimas! Renginių – nors vežk vežimais!

MI informacija

Pasiilgę vasaros šilumos, pramogų ir malonumų skubėkite rugpjūtį švęsti Palūšėje! Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Palūšė kviečia visus į festivalį visai šeimai ,,Palūšės vėjai“! Dar nespėjo išgaruoti vasaros sezono atidarymo šventės Palūšėje įspūdžiai, o naujų renginių idėjos jau virsta realybe. Kalbinu bendruomenės pirmininką Arvydą Gaidelį.

– Jau geras pusmetis, kai esate Mažoji Lietuvos kultūros sostinė. Ar jaučiatės kitokie, negu anksčiau?

– Ne, mes tokie patys. Tik kiek kitaip gyvename, daug sparčiau ir plačiau, – mįslingai prakalba Arvydas. – Anksčiau gyvi būdavom, rodos, tik vasarą. O šiemet mūsų vasara prasidėjo per Stintelių šventę. Planavome, kūrėme, projektavome. Dabar sėkmingai įgyvendiname. Kai birželį paminėjom Valtininko dieną, tai atrodė, kad jau atsipūsim. Bet kur ten – jau visas rugpjūčio renginių paradas eilėje laukia. Per trumpa vasara, – žaismingai mirkteli bendruomenės pirmininkas.

– Gal galite detaliau paaiškinti, kokį projektavimą turite galvoje?

– Prieš keletą metų Ignalinos vietos veiklos grupė mums įteikė ,,Metų projektuotojo“ nominaciją, nes tuomet parengėme tris, o laimėjome du projektus. Tai šiemet, siekdami pateisinti savo kaip Mažosios kultūros sostinės vardą, nesnaudėme ir taip pat ieškojome visokių būdų, kaip gauti paramos savo tradiciniams ir naujiems renginiams. Turėdami daugybę planų gražiai paminėti metus, parengėme ir įvairioms institucijoms pateikėme tris paraiškas ir gavome finansavimą savo sumanymams įgyvendinti. Kultūros ir sporto departamentas prie LRV finansavo mūsų projektą ,,Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos puoselėjimas Palūšės bendruomenėje“.  Dalį šio projekto lėšų jau panaudojome ,,Valtininko dienai“, o kitą dalį pasilikome tradicinei Palūšės regatai. Lietuvos kultūros taryba parėmė mūsų projektą ,,Festivalis visai šeimai ,,Palūšės vėjai“. O LR Žemės ūkio ministerija skyrė lėšų Palūšės regatos metu pontoninei scenai ant vandens įrengti. Norime kuo efektyviau panaudoti visas gautas lėšas, kad Palūšės vasara būtų kuo spalvingesnė ir įsimintinesnė visiems apsilankiusiems.

– Kas slepiasi po festivalio ,,Palūšės vėjai“ pavadinimu?

– Visi žino, kad Palūšę pamilsta kiekvienas, kas čia apsilanko. Ir visam laikui. Gal todėl mūsų šventės sutraukia ir jaunus, ir brandžius, ir tuos, kurie nori Palūšę pažinti, ir tuos,  kurie su nostalgija prisimena ramantišką jaunystę nuostabaus ežero pakrantėje. Juk ne paslaptis, kad ne vienas savo gyvenimo meilę suradęs čia, dabar atsiveža Palūšėn vaikus ir anūkus. Tai ir kilo idėja visą savaitę paversti renginių virtine, kur galėtų save atrasti kiekvienas norintis. O pavadinimas labai simboliškas ir atspindintis viso festivalio prasmę.

– Tai ką gi veiksite festivalio metu?

– Pirmiausia, tai džiaugsimės kiekvienu, kuris čia atvažiuos.  Festivalį pradėsime tradicine Palūšės regata. Tikimės, kad šiemet ji bus dar gausesnė ir gražesnė – raginome savo partnerius buriuotojus iš Panevėžio jachtklubo sukviesti Palūšėn kuo daugiau vėjo vyrų, gal net pavyktų šimtą burių turėti. Tai būtų puikus pasirengimas belaukiant valstybės šimtmečio. Tikimės įspūdingos ir gausios  Linksmosios Lūšių regatos,  net pirmoms trims vietoms įsteigti piniginiai prizai – 200, 100 ir 50 eurų vertės. O vakarinę dalį papuoš Ovidijaus Vyšniausko ir Kosto Smorigino koncertinės programos.

Kartu su regata pradėsime ir tapytojų plenerą ,,Ant bangos“. Palūšėje net 9 dienas kurs 10 įžymių dailininkų iš visos Lietuvos. Savo paveikslus menininkai padovanos Palūšės bendruomenei. Rugpjūčio 9 d. pakviesime visus į susitikimą su plenero dalyviais, o festivaliui baigiantis Palūšės bibliotekoje atidarysime tapytojų darbų parodą.

Rugpjūčio 10 d. visus pakviesime į kino vakarą po atviru dangumi, o rugpjūčio 11 d.  lauksime liaudiškos muzikos gerbėjų kaimo kapelų varžytuvėse ,,Susgrojam, broliai, prie Lūšių“, kurių metu ketiname pristatyti skirtingų Lietuvos regionų kaimo kapelas.

Rugpjūčio 12 d. Palūšė pakvies į  teatro po atviru dangumi popietę, parodysime net tris spektaklius. O festivalio uždarymą pradėsime šv. Lauryno atlaidais Palūšės bažnyčioje rugpjūčio 13 d. Iš karto po atlaidų pradėsime sakralinės muzikos popietę, kurioje mums koncertuos Palūšės auksinis balsas Simona Skrebutėnaitė, Šiaulių valstybinis choras ,,Polifonija“ ir Vilniaus šv. Jonų bažnyčos Gospel choras.

Mes tikime, kad pirmasis Palūšės festivalis sulauks nemažai svečių ir ateityje taps gražia tradicija. Kaip ir Palūšės regata.

– Ar visos mažosios kultūros sostinės turi tiek daug renginių?

– Kiekviena kultūros sostinė turi savo programą. Mums teko lankytis Raudondvaryje, kur dalyvavome jų tarmiškos kūrybos renginyje, taip pat Paežerių dvaro sodyboje Vilkaviškio r., kur buvo organizuota Sūduvių amatų šventė. Savo kaimynus – Labanorą – taip pat pasveikinome jų organizuotame bendruomenių sąskrydyje. Džiugu tai, kad šis judėjimas tampa vis aktyvesnis, o Mažosios kultūros sostinės statusas įpareigoja gyventi gražiau, draugiškiau, kūrybiškaiu. Verčia pasitempti ir suteikia pasitikėjimo savimi. Plečia akiratį ir padeda susirasti draugų. Pagaliau, jis suteikia galimybę provincijai nelikti užribyje, o plačiai visuomenei sudaro galimybę  pažinti net atokiausius Lietuvos kampelius.

– Tai nuskriejus ,,Palūšės vėjams“, pagaliau atsipūsite.

– Na ką jūs, juokaujat?! Rugpjūčio 19 d. Palūšę aplankys Mototurizmo ralio dalyvių komanda.  Jau sukame galvas, kaip gražiau ir įdomiau juos pasitikti. Paskui pradėsime ruoštis kermošiui ,,Lūšių rudenėlis“, kurį taip pat tikimės padaryti išskirtiniu. Na, dar ketiname padovanoti vieną siurprizą savo nuolatiniams pagalbininkams ir draugams. Paskui dar pora renginukų ir bus galima pailsėti. Bent iki kitų metų, – šelmiškai šypsosi Arvydas.

– Ko norėtumėt palinkėti Palūšės bendruomenei ir sau?

– Vienybės, ugnies degti naujom idėjom, stiprių pasekėjų, gražių ambicijų, kurios Palūšę garsintų ir ateityje. O kaimui linkiu suklestėti taip, kad taptų tikru gyvybės, kultūros ir turizmo centru  ir mūsų krašto pasididžiavimu. 

 – Prisidedu prie Jūsų linkėjimų ir dėkoju už pokalbį. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje