Skip to content

Buvo puiki proga susitikti bendradarbiavimo partneriams

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Tarptautiniame  liaudiškos muzikos ir šokių festivalyje „Ežerų sietuva“ dalyvavo ir rajono savivaldybės aktyviausi partneriai – Lenkijos Serocko miesto atstovai. Į Ignaliną atvyko Serocko burmistras Silvestras Sokolnickis, tarybos pirmininkas Artūras Borkovskis, tarybos narė Gabriela Ksionžyk  ir administracijos sekretorius Tadeušas Kanovnik. Lenkijos delegacija į Ignaliną atvyko liepos 21 d., apsigyveno kaimo turizmo sodyboje. Svečiai susitiko su savivaldybės vadovais, taip pat turėjo laiko pasigrožėti Ignalinos krašto gamta, apsilankyti Vilniuje.

Kartu su rajono savivaldybės mero pavaduotoju Laimučiu Ragaišiu, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Donatu Mačiu ir vertėja Janina Berezina svečiai plaukiojo pramoginiu laivu Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais, grožėjosi  nuo Ladakalnio atsiveriančia panorama. Vilniuje pakilo į televizijos apžvalgos bokštą ir apžiūrėjo miestą iš aukštai, aplankė Valdovų rūmų muziejų, Aušros vartus,  Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudskio širdies kapą Rasų kapinėse ir naują paminklą broliams Pilsutskiams jų gimtinėje Zalave.

Liepos 21 d. svečiai dalyvavo festivalio šventinėje eisenoje. Ignalinos miesto vasaros estradoje Serocko savivaldybės burmistras Silvestras Sokolnickis padėkojo už galimybę pamatyti tokią gražią, tautų kultūras ir draugystę puoselėjančią šventę, o Ignalinai ir ignaliniečiams linkėjo klestėjimo. Jis pastebėjo, kad Serocko atstovai ir Lenkijos kolektyvai visada yra kviečiami į festivalį ir tai jį labai  džiugina. Kitais metais, kaip minėta, Ignalina ir Serockas minės savo draugystės 20-metį, todėl vėl laukia didelė šventė.

Ignalinos ir Serocko kultūrinio ir ekonominio bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1999 m. vasario 16 d. Ignalinoje. Tuomet draugiškai susitarta kasmet susitikti vienoje iš savivaldybių ir aptarti bendrą veiklą, keistis įvairių sričių specialistų, meno mėgėjų  delegacijomis, vykdyti jaunimo mainų programą, dalyvauti svarbiausiose šventėse. Ignalinos ir Serocko vadovai per tiek metų sugebėjo išlaikyti labai šiltus santykius, puoselėti bendras veiklas, dalintis gerąja patirtimi. 2009 m. Ignalinoje Lietuvos valstybės tūkstantmečio ir Nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje Serocko miesto burmistrui Silvestrui Sokolnickiui įteiktas rajono savivaldybės Garbės piliečio vardo apdovanojimas. Taip įvertinta burmistro iniciatyva ir aktyvi veikla, skatinant ir remiant bendrus projektus bei asmeniškai juose dalyvaujant.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here