Skip to content

Lietuvoje vis dar yra lietuvių

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Žmogaus teisių gynėjai vėl susirūpino: pasirodo, lietuviai nepakantūs kitokiems, nemėgsta kitokios odos spalvos ir kitokios religijos atvykėlių, nenorėtų susigiminiuoti su musulmonais.

Tai, teigia teisių gynėjai, negerai, lietuviai turėtų džiaugtis, kai dėmesį jiems parodo juodaodžiai ar kitatikiai. Jie nesą tokie blogi, kai kurie netgi labai išsilavinę, ir netgi mašinas vairuoti moka, kaip tas marokietis, kuris Lisabonoje 13 žmonių sutraiškė ir vos ne pusantro šimto sužeidė. O visai tai teroristų grupei imamas vadovavo, taigi labai mokytas žmogus.

Štai tokių ir į Lietuvą atgabenti reikėtų, Tiesa, čia jiems gyvenimas per prastas, dirbti reikia, iš pašalpos šeimos neišlaikysi, ypač turint galvoje, kad tikras musulmonas žmonai dirbti neleis. O Lietuva – tokia netikusi valstybė, nenori neprašytų svečių.   

Gal kas galėtų pateikti pavyzdį, kai, musulmonui vedus katalikę lietuvę, musulmonas tapo kataliku? O jeigu to nėra, jeigu tolerancijos reikalaujama tik iš katalikų, o musulmonams tokia taisyklė negalioja – kur visi teisų gynėjai žiūri?

Tik nereikia sakyti, kad žmogaus teisių gynėjai yra musulmonų išlaikomi. Ir be jų yra kam išlaikyti. Ne paslaptis, kad Europos Sąjunga buvo kuriama pagal Jungtinių Valstijų modelį: norėta sukurti tokią pat valstybę, kurioje išnyktų tautos, išnyktų kalbos. Kaip „tautų katilu“ vadinamose Valstijose.

Kol kas nepavyko. Bet viena kalba jau labai sėkmingai peršama, tiesiog brukama. Kartojau ir kartosiu: pasiklausykite valstybinio radijo – jau beveik 90 proc. laiko skamba angliškos dainos. Apie ką dainuojama – niekad nepasakys. Kur žiūri visokios kalbos komisijos, vienu metu tarsi reikalavusios, kad filmai būtų rodomi jei ne dubliuoti, tai bent su titrais? Ar dainų tekstų tai neliečia?

Ogi ten ir žiūri – darbas geras, ne per sunkus, kam čia ką nors erzinti. Lietuvių kalba po truputėlį ir pati išnyks, jokių komisijų nereguliuojama. Dar čia visokių protestuojančių dėl nelietuviškų raidžių atsirado, psiakrew…

Žmogaus teisių gynėjų darbas irgi neblogas. Užsakinėk apklausas ir melskis, kad lietuviai kuo netolerantiškesni pasirodytų. Juk kuo blogiau, tuo kai kam geriau, tuo daugiau yra „darbo“, tuo daugiau pinigėlių iš visokių fondų atiteka, tuo gyvenimas geresnis – vienai atskirai kovotojų už kokias nors teises grupei.

Ispanijos policija Kambrilso kurorte, esančiame netoli Barselonos, nukovė penkis teroristus, kurie irgi ketino žmones automobiliu traiškyti.

Kažkodėl neabejoju, kad kitais laikais, prieš kelis dešimtmečius, teroristus būtų pasistengta paimti gyvus – „kad juos būtų galima teisti ir skirti teisingą atpildą“. Dabar visose šalyse teroristus stengiamasi „likviduoti“. Už tai jie žmogaus teisių gynėjams gali dėkoti: bausmės Europoje tokios, kad po kelerių metų žudikai išeina į laisvę ir gali „tęsti savo žygį“. O kol kalėjime sėdi – sąlygas turi geresnes, negu išgyvenusius jų aukos.

Netiesa? O Andersą Breiviką prisimenate? Jis 77 žmones nužudė, o pernai Norvegijos teismas nusprendė, kad jo visiškas izoliavimas kalėjime pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos 3-ąjį straipsnį, ir nurodė valstybei sumokėti A. Breivikui, perskaičiavus eurais, 35 tūkst. 850 eurų. Už nežmoniškas kančias.

Šaunuoliai Ispanijos policininkai, nepabijojo, kad visokie teisių gynėjai apkaltins juos nežmonišku elgesiu.

O mūsiškė žiniasklaida toliau kartoja, kad europiečiai teroristų nebijo. Prancūzai nebijojo, anglai nebijojo, dabar ispanai nebijo. Tie, kurie matė, kokie buvo bėgančių nuo teroristų Lisabonoje veidai, supranta, kad žurnalistai priversti taip kalbėti, kitaip bus apkaltinti…

Kuo? Gal netolerancija. Nesvarbu. Pas mus tie, kurie niekuo nenusikaltę, neginami. Jiems teisių nereikia.

Bet ne. Jie kalti tuo, kad tebėra lietuviai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here