Skip to content

Artėjant rugsėjui

MI informacija

Kaip ir kasmet, kalendorinis ruduo prasideda rugsėjo 1-ąją, o su juo ir mokslo metų pradžia. Paūgėję, įdegę, švytinčiomis akimis ir vasaros vėjų pilnomis galvomis vaikai žygiuos į mokyklas. Nuo šios dienos sugrįžta šurmulys į gatves, mokyklas, ištuštėjusios klasės prisipildys mokinių.

Atsižvelgdami į Mokslo ir žinių, Laisvės dieną, rajono policijos komisariato pareigūnai nori prisidėti prie didžiausios šventės patiems mažiausiems, pirmą kartą pradedantiems kelionę į mokslo žinių šalį, tėvams, taip pat studentams, pedagogams ir visiems žengiantiems į mokyklą, šurmulio ir palinkėti saugaus eismo, budrumo ir dar kartą atkreipti kiekvieno visuomenės nario, ypač jaunųjų eismo dalyvių, dėmesį į atsakingumą už savo ir kitų elgesį kelyje, alkoholio pardavimo ar kitokio perdavimo nepilnamečiams bei rūkymo ir tabako gaminių turėjimo prevenciją.

Utenos apskr. Ignalinos rajono policijos komisariatas, atkreipdamas visų eismo dalyvių dėmesį į mūsų saugumą ir atsakingumą keliuose, organizuoja saugaus eismo akciją „Saugiai į mokyklą – saugiai į namus“, kurios pagrindinis tikslas, prasidėjus naujiems mokslo metams, kuo mažiau nepilnamečių nukentėtų eismo įvykiuose. Pareigūnai, pasitelkdami į pagalbą jaunuosius policijos rėmėjus ir pilietiškus bendruomenės atstovus, rugsėjo 1–17 d. budės ir stiprins eismo kontrolę prie mokyklų, kitų vaikų ugdymo įstaigų, ypatingą dėmesį skirs transporto priemonių vairuotojams sankryžose, pėsčiųjų perėjose, taip pat motociklų ir mopedų vairuotojų elgesį (saugos šalmų dėvėjimą) kelyje, tikrins vairuotojų blaivumą, pėsčiųjų daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tikrins transporto priemonių, organizuotai vežančių vaikus į mokyklas, techninę būklę.

Naujų mokslo metų pradėjimo renginiuose ar po jų vis dar pasitaiko atvejų, kad nepilnamečiai nusiperka ar vartoja kitų asmenų nupirktus alkoholinius gėrimus. Verta nepamiršti, kad Alkoholio kontrolės įstatyme numatyta, kad prekiauti ir parduoti alkoholinius gėrimus draudžiama asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, alkoholinius gėrimus neblaiviems asmenims ir kiekvienų metų rugsėjo 1 d., taip pat nuo 2015 m. gegužės 1 d. įtvirtintas draudimas asmenims iki 18 metų rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. Už draudimų nepaisymą yra taikoma administracinė atsakomybė.

Stiprinant policijos pajėgas viešajai tvarkai ir eismo saugumui užtikrinti viešose vietose, valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, šių metų rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai vykdys šias respublikines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones ir dėmesį kreips į:

Rugpjūčio 28–rugsėjo 3 d., rugsėjo 11–17 d. – automobilių vairuotojų ir keleivių saugos diržų naudojimą, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių laikymąsi, motociklų, mopedų vairuotojų ir keleivių saugos šalmų naudojimą, dviračių vairuotojų, jų keleivių saugos priemonių (saugos šalmų, šviesą atspindinčių elementų) naudojimą;

Rugsėjo 1–3 d. – transporto priemonių vairuotojus, apsvaigusius nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų;

Rugpjūčio 28–rugsėjo 10 d. – pareigūnai skatins pėsčiuosius, dviračių vairuotojus, vadeliotojus tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, naudoti atšvaitus, kitus šviesą atspindinčius elementus, bet ir aktyviai kontroliuos eismo dalyvius, nenaudojančius minėtų priemonių.

Rugsėjo 1–10 d. – leidžiamą važiavimo greitį viršijančius vairuotojus;

Nuo rugpjūčio 28 iki rugsėjo 3 d. – asmenis, pavojingai ir chuliganiškai vairuojančius transporto priemones.

Šių priemonių tikslai – mažinti tam tikrų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, su jais susijusių eismo įvykių skaičių, ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą.

Apie pastebėtas daromas nusikalstamas veikas ar administracinius teisės pažeidimus nelikite abejingi ir praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba policijos pasitikėjimo telefonu 8 800 20112. Manome, kad visų mūsų pagalba ir atsakingumas už savo elgesį padės išsaugoti ir užtikrinti saugumą kelyje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here