Skip to content

Negalima vestis meškų į paplūdimius

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą, ar LNK televizija, ieškodama laidų vedėjos, nepažeidė įstatymo. Mat pagal Lietuvos moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo 16 straipsnį skelbimuose priimti į darbą draudžiama nurodyti reikalavimus, suteikiančius pirmenybę vienai iš lyčių. Na ir kas, kad LNK laidos vedėją (vyriškos lyties) jau atrinko. Nurodyti, kad dabar reikia vedėjos (moteriškos lyties) nevalia.

Kova už lygybę įsibėgėja. O čia dar seimūnas Zenonas Streikus feisbuke paskelbė įrašą, „sukėlusį audrą“. Ir nors anais laikais ką nors buvo galima smerkti neskaičius, bet dabar tai nebe madoje, tad atleiskite už ilgą citatą:

„Moteris turi tik vieną pačią svarbiausią paskirtį gyvenime, kuriai ji turi mokytis nuo vaikystės – imti į save, kaupti ir saugoti energiją. Tai jos paskirtis. Vyrui ji yra Gyvojo Vandens šaltinis, prie kurio jis vėl ir vėl grįžta, norėdamas papildyti jėgas. Pavargusi moteris negali padėti vyrui atsistatyti. Ji, kaip išdžiūvęs šulinys, negali numalšinti ištroškusiojo.

Dalykai, kurie sukelia vidinį konfliktą ir neigiamas emocijas, moteriai netinka. Viską, kuo užsiima moteris, ji turi daryti su meile. Dėl savęs, dėl savo šeimos, kad įgyvendintų savo pagrindinę paskirtį. Tiks viskas, kas teikia moteriai pasitenkinimą ir leidžia įgyti vidinę darną – dainavimas, piešimas, šokiai, rankdarbiai. Nori ji tuo užsiimti – lai užsiima. Moteris atlieka didingą misiją – būti neišsenkančiu džiaugsmo, optimizmo, grožio, šviesos šaltiniu visai šeimai.

Kiekvienai moteriai svarbu žinoti, kad ji nuostabi. Tai sukuria jai pilnatvės pojūtį. Nuo meilių žodžių ir jos grožio pripažinimo moteris tampa minkšta, švelnia, žaisminga ir išsiskleidžia dar labiau. Protingas vyras žino, kaip padėti mylimai moteriai tapti dar nuostabesne. Kuo labiau jis rūpinasi moterimi, tuo stipriau ir turtingiau ji žydi, pildo savo energija vyrą“.

Jums, moterys, nepatinka, kai jums sako, kad jūs nuostabios? Jums nepatinka, kai jumis rūpinasi vyrai?

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas šį įrašą pakomentavo ironiškai: „Moteris turi savo paskirtį. Na, kaip virtuvės kombainas ar žoliapjovė. Ir dar ji turi funkcionuoti nepriekaištingai, kad neišdžiūtų. Šiaip, moters naudojimo instrukcijoje turbūt yra ir daugiau reikalavimų, kurių ponas filosofas-seimanaris šiuokart tiesiog nespėjo išdėstyti. Klounas iš „penkių darnų“ darželio“.

Komunistų→eldėdėpistų→socdemų vedlio pasvaičiojimai suprantami – na, norisi žmogui dėmesio. Kaip galima būtų nekreipti dėmesio ir į kitų televizijų bei portalų burbulo pūtimą – konkurentui blogai, mums gerai. Bet gal tikrai pamiršta viena moters paskirtis: gimdyti vaikus?

Ne, apie tai apskritai negalima kalbėti. Galima sakyti, kad gimstamumas mažėja, kad Lietuvoje niekas nenori gimdyti, bet kad tas „niekas“ – tai moterys, apie tai privalu tylėti, kitaip pažeisite įstatymą.

Kai kurių įstatymų kvailumas matomas plika akimi, o jeigu dar tas kvailumas pasireiškia jau pačiame įstatymo pavadinime… Nuo amžių buvo žinoma, kad yra dalykų, kuriuos gali vyrai, bet negali moterys. Ir yra dalykų, kuriuos gali moterys, bet negali vyrai.

Štai taip turėtų atrodyti darbo skelbimas, nepažeidžiantis lygių galimybių įstatymo: „Ieškomas (-a) darbuotojas laikinoms pareigoms eiti. Amžiaus ir kitokių apribojimų nėra. Darbo pobūdis: Džuljetos vaidmuo Šekspyro pjesėje „Romeo ir Džuljeta“.

Turbūt nereikia sakyti, kad joks aktorius vyras nepretenduos į Džuljetos vaidmenį, kaip ir jokia aktorė moteris nenorės suvaidinti Romeo. Tiesa, negalima garantuoti, kad keturiolikmete Džuljeta nepanorės tapti šešiasdešimtmetė. Ir tada į sceną vėl galės išeiti lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, kuri pareikalaus nediskriminuoti aktorės dėl amžiaus. Toks įstatymas.

Bet ko čia mums skųstis kvailais įstatymais. Štai Kentukio valstijoje (JAV) įstatymas sako, kad žmogus per metus būtinai turi bent vieną kartą nusimaudyti, Londone, pagal iki šiol nepanaikintą įstatymą, taksi vairuotojai privalo vežiotis šieno ir avižų, o Izraelyje draudžiama vestis meškas į paplūdimius.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here