Skip to content

Nuo kito galo pradėta miškų valdymo pertvarka stojasi į vėžes

Lina RAGINYTĖ

Ko jau ko, bet karčios „griovimo“ patirties šalies gyventojai turi daugiau nei reikėtų. Liūdniausia, kad ir teigiamų „griovimo“ pokyčių, kiek žinau, provincija nėra pajutusi. Kaip žinia, valdžia vietoj kelių esminių korekcijų (kelių prasižengusių miškininkų atleidimo iš darbo ar pažeminimo pareigose ir nuobaudų skyrimo bei pareikalavimo atlyginti žalą) nusprendė viską sugriauti ir pastatyti iš naujo. Bepigu švaistytis milijardiniais užmojais ir žmonių likimais, kai už pasekmes niekam atsakyti nereikės.

Praėjusį penktadienį, rugsėjo 1 d., svečių, t. y. miškų valdymo pertvarkos vykdytojų sulaukė ir Ignalinos miškų urėdijos kolektyvas. Aplinkos viceministro Martyno Norbuto ir Gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus Donato Dudučio vizito tikslas – pokalbis su urėdijos darbuotojais pertvarkos klausimais. Susitikime dalyvavo ir Seimo narys Gintautas Kindurys (miškininkas).

Svečius pristatęs urėdas Alfredas Aškelėnas patikslino, jog šis susitikimas nėra kažkoks išskirtinis, mat ministras ar jo komanda per šį ir kitą mėnesį susitiks su kiekvienos miškų urėdijos darbuotojais ir su jais aptars, kaip vyks valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarka ir kaip dirbs miškininkai po jos. Jau aplankytos Biržų, Rokiškio, Kupiškio, Anykščių, Trakų, Kaišiadorių ir Zarasų miškų urėdijos.

Kaip viešai skelbia ministras Kęstutis Navickas, „po pertvarkos visi miškų urėdijų darbuotojai, išskyrus vadovus, išsaugos savo darbo vietas. Darbo sutartyse, kurios su jais bus sudaromos, bus išsaugotas nepertraukiamasis darbo stažas ir visos Darbo kodekso numatytos garantijos“. Tačiau susitikimo su viceministru M. Norbutu ir GAMD direktoriumi D. Dudučiu metu paaiškėjo, kad taip bus tik „KOL KAS“.

Jau baigėsi pradinis pertvarkos etapas. Seimui pakeitus Miškų įstatymą, sudarytos teisinės prielaidos nuo 2018 m. sausio 1 d. valstybinių miškų valdymą konsoliduoti vienoje valstybės įmonėje. Vyriausybės rugpjūčio 2 d. nutarimu visos 42 miškų urėdijos bus reorganizuotos ir prijungtos prie Valstybinio miškotvarkos instituto. Naujoji įmonė vadinsis Valstybinių miškų urėdija. Iš pradžių ji turės 42 regioninius padalinius (filialus), kurių skaičių bus siūloma vėliau sumažinti iki 26. Teigiama, kad pagrindinės Valstybinių miškų urėdijos funkcijos išliks tos pačios, kaip ir dabartinių miškų urėdijų.

Ir vis dėlto, neatsakomų klausimų yra kur kas daugiau nei atsakytų. Tiesa, jau dabar žinoma, kad Zarasai bus jungiami su Ignalina, tik, neaišku kas prie ko: Ignalina prie Zarasų ar Zarasai prie Ignalinos. Laukia arši kova, nes kiekviena urėdija turės įrodyti savo pranašumą. Šiai „kovai“ suprantama vadovaus urėdas Alfredas Aškelėnas, kuris iškart po dvikovos turės palikti filialo vadovo postą kažkam kitam. Sakyčiau, labai motyvuojantis procesas. Kitas vertus, gal būtent jo komanda (Ignalinos miškininkai) padės jam ne tik laimėti šią kovą, bet ir konkursą filialo vadovo pareigoms užimti, jei tik urėdas pretenduos į jį.

Daug sumaišties, netikrumo, bet apie viską skaitykite tęsinyje, kitame MI numeryje.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here