Skip to content

Pensijos didės 43 eurais

MI informacija

Premjeras Saulius Skvernelis žada, kad nuo spalio pensijos didės vidutiniškai 13 eurų, o nuo kitų metų pradžios – dar apie 30 eurų. Skaičiuojama, kad pensijų didinimas kitąmet valstybei kainuos apie 300 mln. eurų. „Bazinė pensija nuo spalio 1 d. bus padidinta 10 eurų, tai reiškia, kad vidutiniškai pensijos padidės 13,5 euro“, – sakė S. Skvernelis. „Nuo sausio 1 d. bus antri metai iš eilės taikomas pensijų indeksavimas ir tai leidžia teigti, kad įvykdžius indeksavimą, vidutinę pensiją šalyje turėsime 330 eurų. Nuo sausio 1 d. vidutinis pensijos padidėjimas bus apie 43 eurus“, – tvirtino S. Skvernelis.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, padidinus bazinę pensiją, „Sodros“ biudžeto išlaidos šiemet išaugs apie 40 mln. eurų – ši suma bus dengiama viršplaninėmis „Sodros“ pajamomis. Tuo metu įvertinus bazinės pensijos padidinimą ir indeksavimo efektą, kitąmet „Sodros“ išlaidos padidės apie 300 mln. eurų. S. Skvernelio teigimu, bazinės pensijos didinimas nesukels finansinių problemų „Sodrai“. „Šiandien „Sodros“ biudžetas leidžia tai padaryti, nes kylant darbo užmokesčiui, „Sodros“ pajamos irgi yra didėjančios. Tas lėšų poreikis, kuris yra numatytas, jis tikrai mums leidžia padidinti bazinę pensiją 10 eurų, taip dar nebus išnaudotas visas padidėjimo“, – kalbėjo premjeras. L. Kukuraitis teigė, jog bazinės pensijos didėjimą labiausiai pajus mažiausias pensijas gaunantys pensininkai. „Apie pusė pensininkų gauna pensijas ties skurdo riba, taip neturėtų būti. Didinant pensijų bazę, mes pakeliame pensijas visiems, bet labiausiai procentiškai jaučiasi tiems, kurie turi mažiausias pensijas“, – žurnalistams sakė L. Kukuraitis. Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra apie 288 eurai – nuo šių metų pradžios ji padidėjo apie 20 eurų.

Apie atlyginimus

Vidutinis atlyginimas Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį buvo 32,4 proc. mažesnis nei Estijoje ir 9,5 proc. – nei Latvijoje, rodo statistika. Pirmąjį ketvirtį šis skirtumas buvo atitinkamai 29 proc. ir 8 proc. Baltijos šalių nacionalinių statistikos žinybų duomenimis, vidutinis mėnesio darbo atlygis, neatskaičius mokesčių, antrąjį ketvirtį Lietuvoje buvo 839 eurai, Latvijoje – 927, Estijoje – 1242 eurai. Per metus (palyginti su praėjusių metų antru ketvirčiu) vidutinis paskaičiuotas mėnesio darbo užmokestis Lietuvoje ir Latvijoje augo 8,7 proc., Estijoje – 6,8 proc. Minimalus mėnesio atlyginimas Lietuvoje ir Latvijoje yra 380 eurų, Estijoje – 470 eurų.

Parengta pagal spaudą

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here