Skip to content

Krūmuose saugiau

Politologai gana vieningai sutaria: ekskomunistai dėdėpistai, dabar vadinantys save socialdemokratais, greitai maus į krūmus. Nors jiems tarsi buvo iškeltas ultimatumas iki rugsėjo 10 d. apsispręsti, dirbs jie Seime kartu su valstiečiais žaliaisiais ar ne, atsakymas atidėtas dar bent porai savaičių.

Pasiteisinimai, neva daugumą valdžioje turintys valstiečiai žalieji ignoruoja visus socialdemokratų pasiūlymus bei reikalavimus, todėl dirbti su jais vienoje komandoje neįmanoma, yra tušti. Apie socialdemokratų pasiūlymus kol kas tiesiog dar nebuvo kalbama, kaip sakoma, eilė jiems dar neatėjo.

Ko iš tikrųjų verti socialdemokratai, turėjo paaiškėti rudens sesijoje. Joje numatyta svarstyti klausimus, kurie iš pažiūros tikrai „socialdemokratiški“: tai skurdo ir atskirties mažinimas, kova su korupcija, na, ir dar švietimo sistemos pertvarka. Ir jeigu socialdemokratai skuba palikti valdžią, tenka klausti: kas čia jiems nepatinka?

Skurdo ir atskirties mažinimas – socialdemokratams tai turėtų būti ypač svarbu. Minimalios algos, pensijų didinimas, parama skurstantiems…

Tiesa, yra čia viena bėda. Norint kažką didinti, reikia turėti, iš ko. Bendrasis vidaus produktas, sako mūsų statistikai, didėja didesniais tempais negu kitose Baltijos valstybėse. Tik štai ir infliacija pradėjo didėti. Rugpjūtį, sakoma, ji jau buvo 4 proc.

Ką tai reiškia? Ogi tai, kad už tą prekių kiekį, kurį sausio 1 d. galėjai nusipirkti už 100 eurų, rugsėjo 1 d. jau turėsi mokėti 104 eurus. 

O čia dar statistikai paskelbė, kad vaistai ir maisto produktai šiemet Lietuvoje brango labiausiai visoje Europos Sąjungoje. Ar neteisingai aiškinama, kad po Sveikatos ministerijos reformos vaistai pas mus atpigo?

O kas šiandien pasakys, kiek vaistų kainos buvo padidintos prieš reformą, kad atsipirktų visos reformos? Kas tai žino?

Štai pieno produktai, ypač sviestas pradėjo tiesiog akyse brangti. Lietuvos stebuklai: superkamas pienas nebrangsta, o jo produktai… Ar tai nesusiję su konkurencijos nebuvimu, kuria tarsi rūpinasi visokios konkurencijos tarnybos.

Gal socialdemokratai bėga iš valdžios, išsigandę atsakomybės už tai, kad per savo buvimą joje priveisė visokių monopolistų, o tas priveisimas neabejotinai buvo susijęs su korupcija?

Su korupcija jau seniai aršiai ir negailestingai kovojama. Valstiečiai-žalieji, atėję į valdžią, kai kuriuos valdininkus pakeitė, bet didžioji dauguma tebesėdi savo vietose. Ir ta didžioji dauguma yra susodinta socialdemokratų, tad jiems kova su korupcija naudinga tik tol, kol apie ją tik daug kalbama.

Iš tikrųjų, apie korupciją ir kovą su ja seniai ir daug kalbama. Kovojama taip nesėkmingai, kad kai kas jau liūdnai juokauja: korupcija išnyks, kai visi nuskurs ir nebeturės pinigų kyšiams.

Deja, čia apie paprastą žmogelį taip pasakyti galima, o tie, kurie pinigus įvairių gėrimų dėžutėse nešioja, nenuskurs. Juk tiems, kuriems didieji kyšiai duodami, ir yra pavesta su kyšiais kovoti.

Tik, atrodo, socialdemokratams pirmiausia rūpi pasidalinti valdžią partijos viduje, o tik paskui imtis Lietuvos reikalų ar bent šnekėti apie juos. O žmonės, kurių bėdas reikėtų spręsti kuo greičiau, gali ir palaukti. 

Apskritai socialdemokratams dabar bėgti iš valdžios tarsi nebūtų ko. Tie darbai, kuriuos valdžiai reikia nuveikti, yra ne vienai dienai, būtų galima ir palaukti, pažiūrėti – jeigu blogai seksis, tada mauti į krūmus ir rėkti: mes čia niekuo dėti, mes jau ne valdžioje. Ne viena partija Lietuvos istorijoje yra taip padariusi. Bet krūmuose jau šiandien saugiau.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje