Skip to content

Valstybės energetikos inspekcijos konsultacija

Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos (VEI) Utenos teritorinio skyriaus atstovai lankėsi Ignalinos rajono savivaldybėje ir surengė viešą konsultaciją. Svečiai susitiko su savivaldybės administracijos direktoriumi Vidu Kreivėnu, šilumos ir komunalinio ūkio įmonių specialistais. Buvo aptarti aktualūs elektros energijos tiekimo, šilumos ir dujų ūkio klausimai.

VEI Utenos skyriaus vedėjas Vasilijus Popovas pristatė pagrindines inspekcijos veiklos sritis. Inspekcija vykdo energetinių įrenginių ir energetinių objektų valstybinę kontrolę, ginant teisėtus energijos ir energetinių išteklių vartotojų interesus, sprendžia ginčus, nagrinėja skundus ir kt. Atsižvelgdami į įgytą patirtį, gaunamų skundų medžiagą ir teisinius pasikeitimus, inspekcijos specialistai Vidas Danisevičius ir Zigmas Jonas Cibulskis pristatė energetikos įrenginių, daugiabučių namų inžinerinių (elektros, šildymo, dujų) sistemų eksploatavimo problemas, nurodė, kaip tinkamai eksploatuoti ir prižiūrėti energetikos įrenginius.

Kalbėta apie energijos tiekimo sutrikimus dėl nepalankių orų sąlygų ir gautus skundus, nes kai kuriose vietose avarijos likviduotos tik po 3–4 parų. Rajono savivaldybė buvo pagirta už rūpestingą šilumos ūkio tvarkymą, mieste baigiamą daugiabučių renovaciją. Pastebėta, kad tikrinant daugiabučius namus padėtis geresnė administruojančios įmonės, o ne bendrijų prižiūrimuose namuose. Panaši situacija ir kituose rajonuose. Kalbant apie Ignalinos suskystintų dujų ūkį, kuris priklauso privatininkui, konstatuota, kad situacija yra labai prasta, daug metų nėra investuojama ir atliekami tik einamieji remonto darbai, trasos pasenusios ir visas ūkis visiškai nugyventas. Kaip minėjo V. Popovas, problemas reikėtų pradėti spręsti pirmiausia teisiškai nustačius atsakomybės ribas.  

Inspekcijos specialistai priminė, kad daugiabučių namų laiptinių skelbimų lentose būtina pateikti avarinių tarnybų telefonus bei informaciją apie administratorių. Buvo informuota, kad šiais metais keliems šimtams fizinių ir juridinių asmenų Inspekcija išsiuntė kvietimus deklaruoti energetikos įrenginių eksploatavimo veiklos atitiktį nustatytiems teisės aktų reikalavimams, pateikiant energetikos įrenginio eksploatavimo atitikties deklaracijas elektroniniu būdu. Jei toks kvietimas gautas ir deklaracija nebus išsiųsta, kitais metais deklaracijų nepateikę vartotojai sulauks inspekcijos patikrinimo. Jei tokio kvietimo negavote, deklaracijos pildyti nereikia.

Daugiau informacijos http://vei.lrv.lt/

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje