Skip to content

Ignalinoje lankysis JAV krepšinio legendos

MI informacija

Rugsėjo 20–24 d. Lietuvoje lankysis krepšinio cirku vadinamo „Harlem Globetrotters“ kolektyvo nariai „Buckets“ Blake ir „Ace“ Jackson (biografijos pridedamos). Beveik šimtą metų gyvuojanti „Harlem Globetrotters“ kompanija, dar žinoma kaip Geros valios ambasadoriai, apkeliavo daugiau nei 120 šalių, o jų rungtynes matė bent 125 milijonai žmonių. Vizito Lietuvoje metu JAV sportininkai demonstruos savo krepšinio įgūdžių meistriškumą, susipinantį su humoro ir pramoginiais elementais. Be to, susitikimų su Lietuvos jaunaisiais sporto entuziastais metu, „Harlem Globtrotter‘iai“ dalinsis patarimais apie patyčių prevenciją bei asmenybės ir charakterio ugdymo svarbą.

Rugsėjo 21 d., 16 val., JAV krepšinio legendos lankysis Ignalinoje, Ignalinos sporto ir pramogų centre, kur susitiks su jaunaisiais krepšinio aistruoliais ir pristatys vieną pagrindinių savo socialinių programų „CHEER – vidinės stiprybės jėga“. Renginys vaikams organizuojamas bendradarbiaujant su Ignalinos kultūros ir sporto centru ir Ignalinos krepšinio asociacija.

 „Harlem Globetrotters“ – išskirtinai amerikietiškas kultūrinis fenomenas, užburiantis žiūrovus savo nepaprastais krepšinio triukais su komedijos elementais. Laikinasis JAV ambasados Lietuvoje reikalų patikėtinis Howard Solomon sako, kad „mūsų bendruomenės stipresnės, kai jos veikia išvien. Ši vizija sieja JAV ambasadą Lietuvoje ir „Harlem Globettroters“. Dirbdami išvien ir rodydami vieni kitiems pagarbą, mes galime pasiekti neįtikėtinų rezultatų, taip kaip Buckets su „Ace!“

„Harlem Globetrotters“ turą Lietuvoje organizuoja JAV ambasada su JAV Valstybės Departamento Sporto diplomatijos skyriumi ir emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. JAV krepšinio virtuozų turas Lietuvoje dalyvauja Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotoje nacionalinėje socialinio saugumo kampanijoje „Už saugią Lietuvą“.

Programą jaunimui „CHEER – vidinės stiprybės jėga“ „Harlem Globetrotters“ sukūrė bendradarbiaudama su JAV Švietimo departamentu. Tai charakterio ugdymo programa, skirta 13–18 m. paaugliams, kuri išskiria šias tvirto charakterio savybes: bendradarbiavimas, sveika siela ir kūnas, pastangos, entuziazmas ir atsakingumas (angl. programos pavadinimas – žodis „CHEER“ („Valio“) taip pat yra santrumpa, kuri išskaidoma tokiu būdu: „Cooperation“, „Healthy mind and body“, „Efforts“, Enthusiasm“ ir „Responsibility“). Programos metu „Harlem Globetrotters“ komandos nariai dalijasi mintimis apie šiuos asmenybės ugdymo bruožus ir taip pat pristato komandai būdingą kamuolio valdymo techniką. Pasitelkdami krepšinio magiją ir humoro jausmą, sportininkai įkvepia jaunimą vadovautis gyvenime šiomis penkiomis savybėmis, nepamiršti jų bendraujant tarpusavyje, su tėvais ir mokytojais. Sąmoningas šių būdo bruožų ugdymas skatina vaikus labiau domėtis savo mokykla, rūpintis vieni kitais ir pasiruošti savarankiško gyvenimo iššūkiams. Vidinis susitelkimas bei stiprybė skatina jaunimą jausti pagarbą savo bendruomenės senjorams, ugdo supratingą ir pagarbų elgesį tarp lyčių, mažina smurto apraiškas jaunuolių tarpe bei padeda siekti geresnių akademinių rezultatų.

Atvykstantys „Harlem Globetrotters“ komandos nariai:

„Buckets“ Blake (ūgis 188 cm, gynėjas, gimtasis miestas Fyniksas, Arizona, numeris 15, Wayomingo universitetas, gimimo data – gruodžio 9 d.)

„Buckets“ Blake gimė, užaugo ir tebegyvena Fynikso mieste, Arizonos Valstijoje. Jo pirmoji pažintis su krepšiniu įvyko stebint NBA komandos „Phoenix Suns“ žaidimą, kai jam dar buvo penkeri metai. Savo pirmąjį krepšinio lanką jis pasigamino pats. Išsikirpęs skylę tėvo skrybėlėje ir ją apvertęs, taikliai mėtydavo į savadarbį „krepšį“ teniso kamuoliukus. Po tokios praktikos jis tapo vienu tiksliausiai metančių kamuolį krepšininkų (tas gebėjimas jam atnešė krepšininko vardą „Buckets“). Jo metimo būdai yra patys įvairiausi, o kai kuriuos iš jų krepšininkas yra itin išlavinęs. Žaidėjas yra pasiekęs Guinnesso pasaulio rekordą, įmesdamas daugiausiai metimų per minutę „bobutės“ stiliumi iš aikštelės vidurio. Jis pataikė šešis kartus, o tai yra vienu kartu daugiau, nei ankstesnio rekordininko rezultatas. Visus šešis metimus jis pataikė net per 46 sekundes. 2016 m. kovą „Buckets“ atliko geriausią metimą iš labai didelio aukščio visoje komandos istorijoje. Pakibęs 90 m aukštyje virš Džordžijos valstijoje esančio Akmens kalno viršūnės, jis sugebėjo pataikyti į krepšį, įrengtą kalno papėdėje. „Buckets“ ypatingai vertina darbą su vaikais ir yra puikus Harlem Globetrotters gerosios valios ambasadorius. Krepšininkas viliasi, kad ateityje jis galės atidaryti savo sporto salę ir joje padėti vaikams ugdyti charakterį ir savigarbą per sportą. Jis  skatina jaunimą siekti geriausių rezultatų ir, taip pat, išlikti savimi, nes bandyti būti kuo nors kitu yra ypatingai sunku.

„Ace“ Jackson (ūgis 163 cm, gynėja, gimtasis miestas Harisburgas, Pensilvanija, numeris 1; universitetas Point Loma Nazarene.

„Ace“ Jackson niekada nesibaimino žengti drąsių ir sunkiai įveikiamų žingsnių. Kai jai buvo šešeri, „Ace“ paprašė savo tėvo išmokyti ją žaisti krepšinį. Mergaitė matė, kaip dėmesingai jos tėtis  mokė brolį šios sporto šakos. „Ace“ kelyje į profesionalų krepšinį, aukštumų siekti ją skatino visos jos trenerės – besimokant ir mokykloje, ir gimnazijoje. „Jos atidarydavo sporto sales anksti, kad aš galėčiau pasitreniruoti prieš prasidedant pamokoms. Mano trenerės buvo atsidavusios man, o aš – joms ir kartu visai savo komandai“. Jaunoji sportininkė dalyvaudavo krepšinio stovyklose, kurias organizuodavo „Harlem Globetrotters“  narys Franklin Handles. Jis išsyk pastebėjo ypatingą talentą ir paskatino merginą išbandyti jėgas žaidžiant šioje komandoje. „Aš visada turėjau siekį ir norą padėti žmonėms“ – tvirtino krepšininkė. „O būdama Harlem Globetrotters nare, galiu šį norą realizuoti ir keisti žmonių gyvenimus į gerąją pusę“. Pirmuosius dvejus metus „Ace“ žaidė krepšinį Savanos Valstijos Universitete, kur ji greitai atsiskleidė kaip gera žaidėja gynyboje bei puiki tritaškių metikė. Ji buvo savo komandos lyderė, surinkusi daugiausiai taškų, o NCAA lygoje jos komanda tuo metu užėmė antrąją vietą. Merginai perėjus į Point Loma Nazarene universitetą Kalifornijoje paskutiniesiems dviem studijų metams, ji ir vėl tapo komandos lydere ir taikliausia tritaškių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here