Skip to content

Ignalinos pacientų „odisėja“ tęsiasi

Geras Ignalinos vardas – kiekvieno ignaliniečio garbės reikalas. Normalu, jog tikimės, kad visi už jį ir kovotų, o ne spjaudytų į šulinį, iš kurio ir geriame visi. Tačiau esmė ta, kad mes labai skirtingai suvokiame tą garbę ir kovą už ją. Regis, visai teisinga būtų įsivardinti klaidas, pripažinti jas ir stengtis kiek įmanoma naikint ar mažinti jų pasekmes bei pasistengti jų nebedaryti. Tačiau nemaža dalis garbę suvokia kaip faktų slėpimą ir bandymą kitiems, o paskui ir sau įrodyti, kad viskas yra gerai ir net labai gerai. Tačiau problemos slėpimas tik klampina gilyn, kol galiausiai, nebeišlaikius spaudimo, įvyksta  sprogimas, panašiai kaip  uždegiminį procesą organizme sukėlus pūliniui. O taip… apie negalavimus ir pūlinių pasekmes geriausia žino medikai. Bent jau mes tikimės, kad jie turi tai žinoti.

Sekmadienį sulaukiau Krikonių gyventojo skambučio,  pribloškusio ir ne juokais mane pačią, kaip mamą, išgąsdinusio. Skambino 14-ečio berniuko tėtis ir pasiguodė skausminga patirtimi, kurios pabaiga dar neaiški nei sužeistajam, nei patiems medikams, galintiems atsidurti teisiamųjų suole.

Rugpjūčio 2 d. vaikinukas griūdamas susižeidė koją. Žaizda buvo gili, todėl nuspręsta kreiptis į medikus pagalbos. Jaunuolis pateko pas VšĮ Ignalinos r. poliklinikos chirurgą Aleksandrą Čiupačenko. Žaizda, regis, buvo dezinfekuota, išvalyta ir užsiūta. Laikas bėgo, žaizda negijo, darėsi skausminga, vaikas jautėsi vis prasčiau, galiausia iš žaizdos pradėjo sunktis pūliai. Nebeiškentęs, jaunuolio tėtis pasirūpino, kad sūnus patektų pas medikus į Vilnių, Santaros kliniką.

„Apžiūrėjęs Santaros klinikų chirurgas pasibaisėjo tuo, kas padaryta su vaiko žaizda ir dar paklausė, ar ne patys siuvome. Ne tik žaizda nesutvarkyta, kaip turėjo tai būti atlikta,  dar ir akmuo užsiūtas viduje… tai sukėlė komplikacijas“, – sakė berniuko tėtis.

Jaunuolis, jau seniai turėjęs būti sveikas ir pamiršęs buvusį nelaimingą atsitikimą, šiandien vis dar tęsia gydymą Santaros klinikose. Ir kas už tai turėtų atsakyti? Paprastai, kai   mažo miestelio policijos pareigūnas padaro nusižengimą, svyruoja Generalinio komisaro kėdė, nes jis prisiima atsakomybę. Na, tikėtis, kad Sveikatos ministras prisiims atsakomybę, žinoma, nereikėtų, tačiau štai poliklinikos vadovai tikrai turi apie ką pamąstyti.

Pastarieji keli įvykiai  Ignalinos poliklinikoje, pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, inicijavus auditą, bus ištirti. Gavus išvadas, bus priimti konkretūs sprendimai. Visa su paskutiniais dviem spaudoje aprašytais įvykiais susijusi informacija perduota administracijos direktoriui. Nukentėjusiųjų artimieji pasirengę bendradarbiauti, kad šie įvykiai būtų iki galo išaiškinti ir prasižengimus padariusieji atsakytų, kaip tai numato įstatymai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje