Skip to content

Už nepageidaujamos reklamos platinimą daugiabučiuose – bauda

Juristai24 .lt

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo vartotojo prašymą dėl UAB „Ozo miestas“ teiktos nepageidaujamos reklamos. Vartotojas prašyme nurodė, jog pastebėjo, kaip nepažįstami asmenys meta reklaminį lankstinuką į jo pašto dėžutę, kuri pažymėta užrašu „Reklamos gauti nepageidauju!“. Šį įvykį vartotojas nufilmavo. Papildomai vartotojas pažymėjo, kad vienas iš asmenų prisistatė kaip aukščiau minėtos bendrovės atstovas. Siekdama išsiaiškinti susiklosčiusią situaciją, Tarnyba kreipėsi į UAB „Ozo miestas“, prašydama pateikti paaiškinimus.

Bendrovė informavo, kad minėtos informacijos platinimas buvo vienkartinis veiksmas, susijęs išskirtinai su savivaldybės organizuojamais daugiabučio namo administratoriaus rinkimais, todėl buvo platinama informacija apie daugiabučius namus administruojančią įmonę UAB „Ozo miestas“ bei jos teikiamas paslaugas. Bendrovė taip pat pažymėjo, kad užrašas ant vartotojo pašto dėžutės buvo nedidelis ir nebuvo iš karto pastebėtas, o kai vartotojas kreipėsi į bendrovės darbuotojus, šie ėmėsi veiksmų, siekdami nutraukti nepageidaujamos reklamos skleidimą, tačiau vartotojas informaciją pasiliko.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir šalių pateiktus įrodymus bei vadovaujantis Reklamos įstatymo 13 straipsnio 2 dalimi, kuri numato, kad draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas, nustatyta, kad vartotojas tinkamai ir aiškiai išreiškė savo nesutikimą gauti reklamą, tačiau UAB „Ozo miestas“ to nepaisė ir tokiu būdu pažeidė Reklamos įstatymą.

Bendrovei skirta 1000 EUR bauda.

Už Reklamos įstatyme nustatytų reikalavimų nesilaikymą reklaminės veiklos subjektams Tarnyba pagal savo kompetenciją gali skirti nuo 289 iki 8 688 EUR baudą.

Informacijos šaltinis: www.vvtat.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti Teisinių paslaugų portalui JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8 386) 52234. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje skebiamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here