Skip to content

Apie kelių ir gatvių tvarkymo darbus

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Geri keliai ir gatvės – tvarkingos savivaldybės veidas. Gražiai sutvarkyta aplinka ir kelių infrastruktūra gerai nuteikia ne tik vietos gyventojus, bet ir turistus, krašto svečius. Ignalinos mieste gatvės yra tikrai tvarkingos. Tą pastebi ne vienas atvykstantis, tačiau miesto pakraščiuose vis dar atsiranda darbų.

Ignalinoje neseniai pradėta tvarkyti Švenčionių gatvė. Bus asfaltuojamas minėtos gatvės ruožas nuo Liaudies iki Technikos gatvės, abiejose pusėse įrengiami 1.20 m pločio šaligatviai. Rekonstruojamos gatvės ilgis – 160 m, važiuojamoji dalis – 6 m. Taip pat šioje atkarpoje bus įrengti nauji lietaus nuotekų tinklai su  vandens surinkimo šulinėliais. Techninis objekto projektas buvo parengtas praeitais metais, o šiemet rugpjūčio 30 dieną  pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB „Rodsta“. Techninę priežiūrą vykdo UAB „Prie Lėvens“. Projekto darbų vertė – 136 tūkst. eurų. Gatvės rekonstravimo darbai bus baigti  2018 metais.

Galima pasidžiaugti ir šiais metais baigtais darbais. Ignalinos miesto Budrių kvartale ir Girminių kaime išasfaltuota Versmės gatvė, nutiestas šaligatvis, įrengtas gatvės apšvietimas (darbų vertė – 117,3 tūkst. Eur). Ignalinos rajono Vidiškių gimnazija ir visi į ją atvykstantys džiaugiasi puikiai sutvarkyta gatve ir nauja automobilių stovėjimo aikštele (Ignalinos gatvėje ir aikštelėse paklota nauja asfalto danga, įrengti gatvės apšvietimo tinklai). Darbų vertė beveik 114 tūkst. eurų.

Taip pat atlikti statybos darbai (naujai įrengtas šaligatvis nuo autobusų stotelės iki bažnyčios) Jaunimo gatvėje, Naujojo Daugėliškio kaime (darbų vertė – 52,1 tūkst. eurų). Ignalinos seniūnijoje, Didžiasalio kaime rekonstruojama gatvė iki apžvalgos bokšto. Baigiamas projektuoti pėsčiųjų takas Palūšės kaime (640 m.).

Didesni ar mažesni kelių ir gatvių remonto darbai kasmet vyksta kiekvienoje seniūnijoje. Ceikiniuose šiuo metu rekonstruojama Liepų gatvės atkarpa, pradėti ir Bėčiūnų kaimo gatvių  rekonstravimo darbai. Vienas iš didesnių šių metų kelių tvarkymo projektų rajone yra kelio „Džiaugsminė–Makniūlaukė–Pakalkiškė–Naujasis Daugėliškis“ atkarpos asfaltavimas. Bus įrengta 3,3 km kelio danga, sutvarkyti kelkraščiai. Rugsėjo 4 dieną pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB „Rodsta“. Kaip žinia, asfaltavimo darbai yra labai brangūs, todėl savivaldybė kasmet gali sutvarkyti tik labai nedideles atkarpas. Minėto kelio dalies asfaltavimas kainuos 822 tūkst. eurų. Darbai bus baigti kitais metais.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here