Skip to content

Ignalinoje svečiavosi legendiniai JAV krepšinio meistrai

Bendradarbiavimas, sveika siela ir kūnas, pastangos, entuziazmas ir atsakingumas – šios vertybės  ,,Harlem Globetrotters“ komandos krepšininkams, pasaulyje dar žinomiems kaip geros valios ambasadoriai, tapo pamatinėmis. Apie jas su jaunaisiais krepšinio mėgėjais diskutavo rugsėjo 21 d. Ignalinoje apsilankę du komandos puolėjai  – „Buckets“ Blake ir „Ace“ Jackson, lydimi JAV ambasados darbuotojų komandos.

Juos pasveikinęs ir pristatęs Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis išsakė lūkestį išvysti įdomų šou bei įvairių krepšinio triukų, kuriuos galėtų išmokti ir susirinkęs jaunimas. JAV ambasados Spaudos ir kultūros atašė Althea Cawley-Murphree akcentavo sporto svarbą harmoningai asmenybės raidai. Apie tai kalbėjo ir svečiai krepšininkai, savo pasirodymą pradėję įdomiu pasakojimu apie komandos susiformavimą ir istoriją, apie tai, kaip žaidėjų atkaklumo ir stiprios valios dėka buvo laužomi rasiniai (juodaodžiai žaidėjai atvėrė kelią į NBA lygą) ir lyčių skirtumų barjerai (viešnia „Ace“ Jackson – jau 13-ta mergina komandoje, kuri nuo 1985 m. priima ir moteris). Buvo malonu girdėti, kad svečiai žino nemažai informacijos apie mūsų šalies ir jos krepšinio istoriją, o Arvydas Sabonis buvo vienas mėgstamiausių „Buckets“ Blako žaidėjų. Svečiai pristatė ir asmenybės ugdymo programą, kuri sukurta ,,Harlem Globetrotters” komandai bendradarbiaujant su JAV Švietimo departamentu ir skirta paauglių asmenybės ugdymui. Pasakodami apie komandinės veiklos, fizinio ir protinio aktyvumo dermę bei įtaką asmenybei, išsakyti savo nuomonę apie sveiką gyvenseną, pastangų  ir atsakomybės svarbą buvo kviečiami ir klausytojai. Beje, būtent jie vėliau tapo ir parodomųjų krepšinio triukų dalyviais. Svečiai visus užbūrė kamuolio valdymo magija atlikdami neįtikėtinus perdavimus, o vėliau kai kurių judesių pamokė ir savanorius.

Po šios daugiau teorinės dalies buvo išjudinti visi jaunieji krepšininkai, suskirstyti į grupes, jie mokėsi komandinio darbo varydamiesi ir perduodami kamuolį, mesdami į krepšį iš įvairių pozicijų ir darydami atsispaudimus už netaiklius metimus. Jei santūrieji lietuvaičiai susitikimo pradžioje buvo kiek įsitempę ir nedrąsūs, tai treniruotės metu linksminami svečių pokštų bei užsiimdami savo mėgstama veikla visiškai atsipalaidavo ir susidraugavo.

Nors svečiai tądien jau buvo lankęsi Visagine bei Zarasuose ir gerokai pavargę treniruotėse, jie dar ilgai ir kantriai pozavo fotografuodamiesi su susirinkusiais, kartu su ambasados darbuotojais dalindami savo autografus, kepuraites bei apyrankes.

Kadangi mūsų rajone daug jaunų krepšinio entuziastų, buvo smagu kartu su jais džiaugtis galimybe pabendrauti su pasaulinio lygio žvaigždėmis, išgirsti profesionalų patarimus bei sužinoti apie jų vykdomą misiją.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje