Skip to content

Skirta sankcija už vartotojų klaidinimą

Juristai24 .lt

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) vartotojų prašymų pagrindu atliko tyrimą dėl UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ galimai vykdytos nesąžiningos komercinės veiklos.

Neįleido į renginį dėl negaliojančių bilietų

Tarnyba gavo vartotojo prašymą dėl į koncertą įsigytų, tačiau negaliojusių bilietų. Vartotojas nurodė, kad nebuvo įleistas į renginį, paaiškinus, kad turimi bilietai negalioja. Ant bilieto nurodyta informacija (koncerto pavadinimas, data, renginio laikas) leido vartotojui manyti, kad bilietas įsigytas į patį renginį, bet kai vartotojas kreipėsi į bilietų pardavėją, UAB „Nacionalinis bilietų platintojas“ informavo, kad vartotojo įsigytas VIP (išskirtinių paslaugų) bilietas suteikia tam tikras privilegijas, tokias kaip galimybę pabendrauti su renginio komanda, gauti profesionalią nuotrauką, autografą ir kt., tačiau norėdamas patekti į renginį, vartotojas kartu su išskirtinių paslaugų bilietu turėjo įsigyti ir įprastą bilietą.

Tarnybai paprašius bendrovės pateikti motyvuotus paaiškinimus bei patvirtinančius įrodymus, kodėl vartotojas negalėjo patekti į renginį su įsigytais bilietais ir kaip vartotojas buvo informuotas apie tai, kad būtina įsigyti kitą bilietą, bendrovė pažymėjo, kad bilietų įsigijimo sąlygas nustato renginio organizatorius, o bilietų platintojas užtikrino galimybę vartotojui su šiomis sąlygomis susipažinti prieš patvirtinant bilieto pirkimą bei papildomai išskirtinių paslaugų bilietus įsigijusius vartotojus informavo el. paštu. Tačiau bendrovė nepateikė įrodymų, kurie patvirtintų, kad ji tinkamai įvykdė savo pareigą informuoti vartotojus. 

Suklaidino renginio vietą

Tarnyba taip pat gavo dviejų vartotojų prašymus dėl suklaidinimo nurodant renginių vietą. Vartotojai informavo, kad ant renginių bilietų nebuvo pateikta tiksli informacija apie renginių vietą, t. y. nurodyta „Renginių oazė“, tačiau nepateikta informacija, koks yra minėtos vietos adresas. Ant bilietų taip pat buvo nurodytas renginio organizatoriaus adresas, kurį vartotojai ir palaikė vieta, kurioje vyks renginiai. Nurodytu laiku atvykus nurodytu adresu Vilniuje, paaiškėjo, kad numatyti renginiai iš tiesų vyksta Kaune. Tarnybai paprašius bilietų platintojo pateikti motyvuotus paaiškinimus, bendrovė informavo, kad teisės aktai nenumato konkrečių reikalavimų renginio vietos nurodymui, t. y., kad šalia „Renginių oazė“ turėjo būti nurodyta, kad tai renginio vieta. Atsižvelgiant į Tarnybos pateiktą informaciją, bendrovė patikslino renginių vietos informaciją bei grąžino vartotojams pinigus.

 Komercinė veikla yra nesąžininga, jeigu ji neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir iš esmės iškreipia arba gali iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį produkto atžvilgiu. Atsižvelgiant į tai, kad nurodytais atvejais bilietų platintojas nesilaikė profesinio atidumo reikalavimų, nepateikė vartotojams esminės informacijos apie parduodamus produktus, taip pat dėl tokių veiksmų galėjo būti iškreiptas ir kitų, nesiskundusių Tarnybai asmenų, ekonominis elgesys, bei įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 4488 Eur bauda.  

Informacijos šaltinis: www.vvtat.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti Teisinių paslaugų portalui JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje talpinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here