Skip to content

Ignalinos aerodrome visą dieną kriokė lėktuvų motorai

Tokio oro šioms varžyboms tyčia nesugalvosi. Juolab po ilgos darganotos savaitės, rugsėjo pabaigoje. Neveltui aerodromo įkūrėjas Rimvydas Maciulevičius juokavo turįs ryšį su… (parodė pirštu į dangų) ir orą esą užsakęs. Todėl orlaiviai Ignalinos aerodrome praėjusį šeštadienį aukštyn žemyn zujo tarsi bitės. Vyko ultralengvųjų (dviviečių) orlaivių ir skraidyklių varžybos rajono mero taurei laimėti. Kaip sakė aerodromo Skraidybos centro direktorius Vytautas Rafanavičius, į varžybas pilotai susirinko iš visos Lietuvos: Akmenės, Tauragės, Šiaulių, Utenos, Vilniaus ir kitų miestų, iš viso 10 orlaivių ir du skraidyklių ekipažai.

Varžybos

Buvo dvi užduotys. Pirmoji – navigacinė. Pilotams reikėjo skristi nurodytais maršrutais iš aerodromo per Ignaliną, Dūkštą, Zarasus, Uteną atgal į aerodromą. Kiekvienas pilotas lėktuvo kabinoje turėjo navigacijos prietaisus, kurie įrašinėjo skrydžio maršrutą. Sugrįžus, navigacijos perduotos teisėjams, kurie, perkėlę duomenis į kompiuterį, įvertino kiekvieno piloto skrydžio tikslumą, ar buvo laikomasi žemėlapyje pažymėto maršruto.

Antroji užduotis, kurią galėjo stebėti ir žiūrovai – nutūpimo tikslumas. Nusileidimo take buvo pažymėta maždaug 20 m zona. Jos viduryje dar viena – 1 m pločio. Kiekvienas orlaivis turėjo galiniais ratais paliesti pažymėtas zonas. Palietus metro pločio zoną, gaunama 100 taškų, likusią 20 m zoną – 50 taškų. Buvo du bandymai, jų taškai sumuojami. Abi užduotis turėjo atlikti tiek orlaiviai, tiek skraidyklės.

Rezultatai

Susumavus abiejų rungčių rezultatus paaiškėjo, kad tarp orlaivių pirmąją vietą su 1000 taškų užėmė Šiaulių–Radviliškio ekipažas Dainius Galkis ir Arnius Bijanskis. Antroji vieta atiteko tauragiškiams Vytautui Kiminiui ir Remigijui Daugalui (718 tšk.), o trečioji – šiauliškiams Algirdui Poneliui ir Aleksandrui Kapcovui (476 tšk.).

Skraidyklių klasėje dalyvavo du ekipažai iš Utenos. Pirmąją vietą „išrovė“ broliai Saulius ir Vydas Guobužai, antrąją – Albertas Guobužas (tėvas) ir Marius Pernavas.

Apdovanojimas

Nugalėtojams įteikti savo taurės atvyko meras Henrikas Šiaudinis. Prieš apdovanodamas, meras sakė: „Džiaugiuosi šia iniciatyva. Ji gimė vasarą, kalbantis su Rimvydu, kad reikėtų kažkaip netradiciškai užbaigti sezoną. Tuomet ir nutarėm surengti šias varžybas, kurios, tikiuosi, pavyko. Manau jūs, pilotai iš įvairių šalies vietų, pamatėt ir įvertinot mūsų krašto grožį, nes į abi aerodromo puses plyti nacionaliniai parkai (Aukštaitijos nacionalinis ir Sirvėtos regioninis – aut.). Savivaldybė pasirengusi kasmet steigti taurę, kad šios varžybos taptų tradicinėmis.“

R. Maciulevičius dėkojo visiems už dalyvavimą ir linkėjo sėkmingai parskristi namo ir nusišypsoti savo šeimoms. „Žinokit – jūs čia visada laukiami“, – sakė jis.

Nugalėtojams įteikta mero taurė, visiems prizininkams – padėkos raštai ir daug kitų dovanų, tarp kurių buvo ir žemės riešutų sviesto kibirėliai.

Komentarai             

„Viskas įvyko, kaip planavom. Skrydžių saugumo atžvilgiu taip pat viskas vyko puikiai. Šios varžybos buvo tarsi atspirties taškas tolesniems darbams. Džiaugiuosi bendradarbiavimu su savivaldybe. Tikiuosi, kad ultralengvųjų orlaivių federacija palaimins mūsų siekius surengti Lietuvos čempionatą. O žiūrint į tolesnę ateitį yra slaptas noras čia išvysti ir Europos čempionatą. Bet šito niekam nesakykim, tik tyliai norėkim“, – sakė R. Maciulevičius.

Šventė išties graži ir neįprasta, juk ne kasdien vienoje vietoje ant žemės ir ore matai tiek orlaivių, girdi variklių dūzgimą, o kilimo metu – kriokimą, bet visai ne įkyrų, o kažkaip malonų ausiai. Tik gaila, kad žmonėms tai neįdomu (bent vaikams parodytumėte, juk galima ir ant lėktuvo sparno užsiropšti, ir kabinoje pasėdėti). Tačiau ignaliniečių tądien matėsi gal tik vienas kitas.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje