Skip to content

Teismas skyrė baudas už informacijos apie mirusius asmenis pardavimą ir pirkimą

Panevėžio apygardos teismas 2017-09-26 pripažino buvusią Biržų r. policijos komisariato pareigūnę J. S. kalta dėl kyšio, kurį ji gavo perdavusi informaciją apie mirusius asmenis, paėmimo ir skyrė jai 90 MGL dydžio, t. y. 3389,40 Eur baudą. Iš buvusios policininkės informaciją pirkęs laidojimo paslaugų įmonės savininkas A. J. pripažintas kaltu dėl pareigūno papirkimo, jam skirta 120 MGL dydžio (4519,20 Eur) bauda. Be to, A. J. pripažintas kaltu ir dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų. Jam už tai skirta 60 MGL dydžio (2259,60 Eur) bauda. Subendrinus abi baudas, A. J. nustatyta 150 MGL (5649 Eur) dydžio bauda.

Kadangi abu kaltinamieji dėl nusikalstamų veikų prisipažino visiškai, dėl savo poelgio gailėjosi, byla buvo išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Vadovaujantis įstatymu, bausmės jiems sumažintos vienu trečdaliu, ir J. S. skirta galutinė 2259,60 Eur bauda, A. J. – 3766 Eur bauda. Teismas nurodė  J. S. sumokėti baudą per penkis mėnesius, A. J. – per du.

Iki nuosprendis įsiteisės, teismas paliko galioti J. S. ir A. J. skirtas kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti. Teismas taip pat paaiškino, kad kaltinamiesiems vengiant sumokėti nustatytas baudas, bausmė gali būti pakeista į areštą.

Duodami parodymus teisme kaltinamieji prisipažino, kad  J. S. 2016 metais, nuo spalio iki gruodžio mėn., per kelis kartus perdavė laidojimo paslaugų įmonės savininkui A. J. tarnybos metu sužinotą informaciją apie mirusius asmenis, o šis už tai kaip atsilyginimą perdavė pareigūnei pinigus. Moteris pripažino paėmusi iš viso 280 eurų, t. y. po 40 eurų už kiekvieną pranešimą apie mirusįjį.

Laidojimo paslaugas teikiančios firmos savininkas taip pat paaiškino teismui apie neteisėtai namų seife laikytas pagrindines šaunamųjų ginklų dalis ir didelį kiekį šaudmenų, kuriuos kratos metu rado policijos pareigūnai. A. J. prašė šią veiką pripažinti mažareikšme ir teiseną dėl šios veikos nutraukti.

Tačiau teismas, pripažindamas A. J. kaltu dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų, pažymėjo, kad tokia veika priskiriama sunkiems nusikaltimams, todėl pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojamą praktiką negali būti laikoma mažareikšme, o kaltinamasis negali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Parinkdamas bausmes kaltinamiesiems, teismas atsižvelgė į padarytų nusikaltimų pobūdį, pavojingumo laipsnį, kaltinamųjų asmenybes, taip pat į tai, kad J. S. ir A. J. anksčiau neteisti, nėra jų atsakomybę sunkinančių aplinkybių, yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė (prisipažino dėl nusikaltimų).

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Informacijos šaltinis: www.pat.lt.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti Teisinių paslaugų portalui JURISTAI24.LT elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Pastaba. JURISTAI24.LT teisės naujienų skyrelyje spausdinamos informacijos atžvilgiu yra informacijos perdavėjas, bet ne jos autorius.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje