Skip to content

Sveikatingumo pertraukų savaitė

MI informacija

Šiandieninė mokykla siekia ne tik suteikti mokiniams įvairių sričių žinių, gebėjimų, bet ir ugdyti vertybines nuostatas. Viena iš jos funkcijų – orientuoti mokinį į sveikas gyvenimo vertybes, kurių pažinimas padeda pajausti prasmingo gyvenimo grožį, rasti aktyvaus kūrybingo gyvenimo prasmę.

Rugsėjo 25–29 d. Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė Ramunė Kliaugienė kartu su mokyklos mokinių taryba organizavo akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Taip kartu prisidėdami ir prie SVEIKATIADOS MANIFESTO. Šios akcijos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po įtempto protinio darbo.

Mokykloje pertraukų metu užrakinus klasių duris ir pravėrus langus, kad klasės išsivėdintų,  mokiniai, mokytojai, kiti darbuotojai buvo kviečiami į įvairią sveikatinimo veiklą mokykloje arba lauke. Visą savaitę mokykloje veikė informacinis stendas su informacija, patarimais, kuo viena ar kita akcijos teminė diena yra mums naudinga.

Akcijos metu buvo siūlomos šios „Sveikatingumo pertraukų savaitės“ dienų temos:

PIRMADIENIS. Mankšta ir sveikata

Mokyklos sporto salėje, mokinių tarybos narių iniciatyva, per pirmąją pertrauką organizuota visuotinė mokyklos mankšta. Tą dieną mokiniai, kai kurie mokytojai ne tik linksmai ir aktyviai pasimankštino, bet ir su biologijos, kūno kultūros mokytojais diskutavo apie mankštos reikšmę žmogaus sveikatai.

ANTRADIENIS. Vaisių ir daržovių nauda

Biologijos mokytojas, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės bei pradinių klasių vadovai tądien pasakojo mokiniams apie sveiką mitybą, vaišinosi atsineštais vaisiais, daržovėmis ir tuo pačiu aptarė, kuo yra naudingi vaisiai ir daržovės mūsų organizmui ir gerai savijautai. Mokykloje veikė degustacijų stalas. Ir čia buvo galima pasivaišinti įvairiais vaisiais, daržovėmis, susipažinti su šalia jų mokinių parengta informaciją apie tų vaisių ir daržovių naudą žmogaus grožiui ir sveikatai.

TREČIADIENIS. Muzikos poveikis žmogui

Visų pertraukų metu mokykloje skambėjo relaksacinė muzika. Dailės mokytoja, klasių vadovai su mokiniais kalbėjo apie muzikos ir tylos terapiją, jos naudą žmogaus sveikatai, relaksacinę muziką naudojo kaip foną pamokoje, kas, pasak mokinių, jiems labai patiko.

KETVIRTADIENIS. Judėjimo nauda

Mokinių tarybos iniciatyva, tądien organizuota Judrioji pertrauka su JUST DANCE. Šokti per pertrauką buvo taip linksma, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai nuskambėjus pamokos pradžios skambučiui ne itin noriai skirstėsi, bet vis tiek buvo pilni energijos ir entuziasmo. Taip jau sutapo, kad tądien mokykloje organizavome ir prisijungėme prie organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamo ketvirtojo respublikinio Solidarumo bėgimo padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams. Šio unikalaus projekto metu, susivieniję bendrai sportinei veiklai, mokiniai padėjo vieni kitiems. Bėgimas vyko mokyklos stadione. Dalyvavo didelė dalis mokyklos bendruomenės. Kiekvienas dalyvis, gavęs bėgimo atributiką, pasirinko bėgimo distanciją pats.

PENKTADIENIS. Asmens higienos svarba

Biologijos, kūno kultūros mokytojai, klasių vadovai pamokų, klasių valandėlių metu kalbėjo apie asmens higieną, švaros svarbą sveikatai. Prie mokyklos praustuvų buvo iškabinta informacija apie taisyklingą rankų plovimą „Švarios rankos padės išlikti sveikiems“. Ilgųjų pertraukų metu prieš valgymą mokėmės taisyklingai plautis rankas.

Akcijos rezultatai 

Mokiniams numatytos priemonės patiko, jie labai noriai prisidėjo prie jų organizavimo, sakė, kad „reikėtų dažniau tokių renginių“, „labiausiai patiko JUST DANCE pertrauka, bėgimas ir vaisių valgymas“. Patys rinkdami informaciją apie vaisių ir daržovių naudą, liko nustebinti, kiek jie gali būti vertingi žmogui. Klasių vadovų atsiliepimai: „tai leido dar geriau pažinti savo auklėtinius, panaudoti tikslingai už depozitinę tarą kartu surinktus pinigus“, „buvo daug geros nuotaikos“, „labai gera idėja“, „ne tik smagu, bet ir naudinga“.

Ir nors mokykloje dažnai vyksta sveikatinimo pamokos, tačiau, kai yra masiniai renginiai ir dalyvauja visa mokyklos bendruomenė – efektas ir rezultatas kur kas geresni.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje