Skip to content

Atšvaitas – maža detalė, kuri gali padėti išvengti skaudžių pasekmių

MI informacija

Kaip skelbia statistika, Lietuvoje eismo įvykių metu labiausiai nukenčia pėstieji. Daugiausiai tragiškų įvykių nutinka tamsiu paros metu. Dėl suprastėjusio matomumo prieblandoje, tamsoje išauga nelaimingų atsitikimų gatvėse, keliuose grėsmė. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis savo gyvybe rizikuoja 8 kartus daugiau nei dėvintis atšvaitą. Pėsčiąjį be atšvaito automobilio vairuotojas pastebi tik likus apie 30 metrų iki jo, o atšvaitą dėvintis pėsčiasis pastebimas už 120–150 metrų. Tai reiškia, kad atšvaitus dėvinčių eismo dalyvių matomumas padidėja daugiau nei 3 kartus. Taigi tampa suprantama ir akivaizdu, kad nedėvintiems atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų galimybė patekti į eismo įvykį padidėja net kelis kartus.

Lietuvos Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos informuoja, kad atšvaitas – tai saugumo priemonė, leidžianti būti laiku pastebėtiems. Šis elementas yra viena pigiausių, paprasčiausių, bet tuo pat metu ir efektyviausių priemonių, padedančių užtikrinti saugumą keliuose ir gatvėse.

Pagrindinė taisyklė – prie drabužių prisegtas atšvaitas turi būti matomas kitiems eismo dalyviams, jis turi būtų matomas iš visų pusių. Einant kelio važiuojamąja dalimi arba kelkraščiu būtina eiti kairiąja puse (prieš eismą). Einant šaligatviais arba pėsčiųjų takais privaloma eiti dešine puse. Atšvaitas-juostelė turi būti dėvimas ant dešinės rankos (truputį aukščiau rankos riešo) arba ant  kojos blauzdos automobilių žibintų aukštyje. Pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės) dešinėje pusėje, kad jis laisvai švytuotų žmogaus kelių aukštyje.

Neretai žmonės galvoja, kad nelaimė gali nutikti kitiems, bet ne jiems. Dažnai visuomenėje pasitaiko ir ignoruojančių atšvaito, kaip saugos elemento, reikšmę ir svarbą ar tiesiog manančių, kad ši maža detalė nedera prie jų dėvimo aprangos stiliaus ar madingos rankinės. Kad už buvimą nematomu kelyje netektų brangiai ir skaudžiai mokėti, turėtume pasirūpinti savo pačių ir mums brangių žmonių saugumu. Tinkamai dėvimas, teisingoje vietoje prisegtas atšvaitas, šviesą atspindinti liemenė gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų, skaudžių pasekmių.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here