Skip to content

Ignalinoje pradėti baigiamieji renovacijos darbai

MI informacija

Įgyvendinant rajono energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose pastatuose programą „Ignalinos Enervizija 2“ Ignalinos mieste, pradėti atnaujinti dar trys daugiabučiai namai. Kaip informavo renovaciją administruojančios įmonės Ignalinos butų ūkio vyr. inžinierius Aleksandras Dolgovas, iš viso pagal minėtą programą bus modernizuoti 24 namai (16 Ignalinoje ir 8 rajone). Konkurso būdu 17 namų yra parinkti rangovai, dar 7 namų modernizavimo darbams konkursas bus skelbiamas artimiausiu metu.

Daugiabučių namų renovacija smarkiai pakeitė Ignalinos miesto bendrą vaizdą, ji pasiekė ir rajono miestelius bei kaimus. Gyventojai įsitikino, kad gyventi modernizuotame name yra  jaukiau, šilčiau ir pigiau, taip pat išaugo  buto vertė ir parduodamas renovuotas būstas pirkėjui kur kas patrauklesnis.  Rajone jau atnaujinti 99 namai, iš jų 78 – pagal energinio efektyvumo didinimo programą „Ignalinos enervizija“. Ignalinos mieste pasiektas tikrai geras rodiklis – 85 proc. visų daugiabučių yra renovuoti. Iš viso Ignalinos butų ūkis administruoja 162 daugiabučius gyvenamuosius namus (Ignalinos mieste 98 ir rajone 64). Baigus programą „Ignalinos enervizija 2“, Ignalinos mieste bus atnaujinti 102 namai  (97,71 proc.). Ignalinos mieste yra 105 daugiabučiai namai.

Rajono gyventojai turi išskirtines sąlygas, kadangi jie gali pasinaudoti parama iki 50 proc. Ji skiriama tik energiją taupančioms priemonėms. Nuo šių metų lapkričio 1 d., įsigaliojus Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinimo (modernizavimo) įstatymui,  daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams bus kompensuojama 100 proc. techninio darbo projekto parengimui, projekto ekspertizei, techninei priežiūrai ir projekto administravimo išlaidoms. Iki šiol buvo kompensuojama tik 50 proc.

Reikia atsižvelgti, kad valstybės parama daugiabučių namų atnaujinimui apskritai mažėja ir toliau, kaip prognozuojama, tik mažės, o energetiniai ištekliai brangsta, sensta namų inžinerinės sistemos, prastėja bendra pastatų būklė ir estetinis vaizdas. Dabartinė parama nėra tokia didelė, kokia buvo modernizuojant pirmuosius namus, tačiau Ignalina kol kas turi tikrai išskirtines sąlygas ir tuo reikia pasinaudoti. Todėl kviečiame dar nerenovuotų namų šeimininkus ir Ignalinoje, ir rajone paskubėti apsispręsti.

L. Kovalevskienės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here