Skip to content

Įsteigtas Jungtinis mobilusis būrys

MI informacija

Šiemet Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, įgyvendinus apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų viešosios ir kriminalinės policijos veiklos organizavimo pakeitimus, buvo panaikintas Mobilusis būrys, kuris buvo įsteigtas kaip specializuotas patrulinis padalinys, skirtas viešosios tvarkos užtikrinimui bei atstatymui masinių renginių metu, specialiųjų policijos operacijų ir kitų policinių priemonių, reikalaujančių specialių žinių ir parengimo metu.

Esant tarnybiniam reikalingumui, 2017-06-28 Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu buvo įsteigtas Jungtinis mobilusis būrys (JMB), tiesiogiai pavaldus viršininko pavaduotojui veiklai (kuris taip pat priklauso JMB) bei sudarytas iš 22, skirtinguose padaliniuose dirbančių, tam labiausiai tinkančių pareigūnų, kurie, esant tarnybiniam būtinumui, vykdys visas buvusio Mobiliojo būrio funkcijas.

Jungtinis mobilusis būrys bus pasitelkiamas: viešajai tvarkai užtikrinti ir (ar) atstatyti masinių renginių metu, ekstremalių situacijų metu, vykdant specialiąsias policijos priemones kovai su organizuotu nusikalstamumu, specialiųjų policijos operacijų metu, policinių priemonių metu, įvedus specialiuosius policijos planus ir kitais atvejais, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo veiklai nurodymu.

JMB yra greito reagavimo padalinys, kuris šiuolaikinių informacinių sistemų pagalba yra sukviečiamas ir parengiamas darbui per labai trumpą laiką. 2017-09-16 JMB buvo sukviestas viešajai tvarkai sustiprinti Utenos mieste bei rajone. Taip pat papildomos JMB pajėgos buvo nukreiptos ir į kitus apskrities rajonus. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas jaunimo susibūrimų ir pasilinksminimų vietoms (klubai, kazino), alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų laikymuisi, narkotinių medžiagų prevencijai ir pan. 

2017-09-25 Jungtinis mobilusis būrys dalyvavo šaudymo pratybose, kuriuose gilino žinias ir tobulino įgūdžius, šaudymo su specialios paskirties tarnybiniais ginklais. Pareigūnai praktikavosi šaudyti sudėtingomis sąlygomis, tobulino specialios paskirties ginklų valdymo įgūdžius. Jungtinis mobilusis būrys nuolat dalyvaus įvairiose specializuotose pratybose, gilins žinias ir kels kvalifikaciją mokymuose, o esant būtinumui bus pasiruošę ir vykdys jiems pavestas užduotis.

Utenos VPK nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here