Skip to content

Rojaus svečiai ir naujas projektas

MI informacija

Spalio 17 d. Ignalinos krašto muziejaus padalinyje, prof. A. Hrebnickio muziejuje, lankėsi grupelė mokslininkų  iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto. Atvyko sodo augalų genetikos ir biotechnologijos skyriaus vedėjas, vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Vidmantas Stanys, vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Danas Baniulis, skyriaus vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Dalia Gelvuonauskienė, dr. Tadeušas Šikšnianas bei augalų genų banko vyriausias patarėjas dr. Bronislovas Gelvonauskis.  

Mokslininkai domėjosi senomis prof. Adomo Hrebnickio veislėmis, rinkosi senų obelų skiepus ir atvežė dovanų – iš prieš šešerius metus nulaužtos vėjo prof A. Hrebniskio trešnės paimto skiepo užaugintą trešnę.

Mokslininkams patiko idėja, kad gerbiant prof . A. Hrebnickio atminimą ir nuveiktus darbus,  prie muziejaus suplanuota pasodinti mini sodelį. Svečiai patys pasodino atvežtą trešnę ir davė gerų patarimų, kaip prižiūrėti ir genėti jau pasodintus vaismedžius. Taip pat pažadėjo į sodelį atvežti ir pasodinti labai gerai žinomų prof. A. Hrebnickio veislių, kaip „Beržininkų ananasas“, „Jono pepinas“ ir kt.

Spalio 12 d.  Ignalinos krašto muziejus pasirašė projekto finansavimo sutartį pagal Ignalinos rajono kaimo plėtros ir žuvininkystės strategijos priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“. Muziejus įgyvendins vietos projektą „Rojus vakar ir šiandien“, kurio  tikslas – puoselėti mūsų krašto tradicijas, stiprinti Rojaus kaimo žinomumą, patrauklumą, išskirtinumą, formuoti naują požiūrį į memorialinius muziejus bei skatinti šiuolaikinę, modernią visuomenę domėtis mūsų krašto materialiuoju ir nematerialiuoju kultūros paveldu. Numatoma išleisti knygą albumą „Rojus vakar ir šiandien“ bei surengti šios knygos pristatymo renginius. Svečiai pasidžiaugė gražiomis projekto veiklomis ir pažadėjo atvykti į knygos pristatymo renginius.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here