Skip to content

„Mano jėgos ir darbai Tėvynės Laisvei ir Gerovei!”

MI informacija

Spalio 13–15 d. rajone vyko bendri Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Ignalinos kuopos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, Ekstremaliųjų įvykių operacijų centro pratybos. Pratybų tikslas – patikrinti sąveiką tarp kariuomenės padalinių (KASP) ir civilinės saugos sistemos subjektų, įvertinti jų pasirengimą priešinantis galimam „nedraugiškų“ kraštui asmenų grupių veikimui Ignalinos r. Vykdyti gynybą, svarbių objektų apsaugą ir užtikrinti viešąją tvarką, sudarant palankias sąlygas perimant prarastos teritorijos kontrolę. Nustatyti  savivaldybės gebėjimą veikti ir vykdyti priskirtas funkcijas. Identifikuoti atliekamų funkcijų bei procedūrų spragas mobilizacijos metu ir numatyti priemones dėl jų tobulinimo.

Siekiant, kad pratybos vyktų kiek įmanoma realiomis sąlygomis, pratybos vyko apgyvendintoje vietovėje, buvo naudojama šratasvydžio įranga, kovotojų veiksmus imitavo šratasvydžio klubų nariai.

Pratybų metu buvo treniruojamasi ne tik kovoti su ginkluotu priešu, bet ir mokomasi priešintis civiliai apsirengusių nedraugiškų asmenų provokacijoms. Kariams ir pareigūnams ne kartą teko atremti kelio kontrolės posto atakas, ginti svarbius objektus, vykdyti žvalgybą priešo užnugaryje.

Profesionaliai pasirodė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Mielagėnų ir Ignalinos komandos, greitai atvykusios gesinti imituojamo gaisro į Mėčionių kaimą. Neužtruko ir Greitosios medicinos pagalbos ekipažas.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės Ignalinos kuopos kariai dėkoja Ignalinos rajono gyventojams už paramą ir supratingumą pratybų metu.

Ypatingą padėką reiškiame: Mielagėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonui Marijonui Savickui, Mielagėnų seniūnijos darbuotojams, Bernotų ir Gilūtų kaimo bendruomenių nariams, šratasvydininkų asociacijai „Shadow Stalkers“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje