Skip to content

Bendruomeninių organizacijų abipus sienos, dirbančių su vaikais ir jaunimu, patirties mainų projektas „Atverk duris“

MI informacija

Įgyvendindamos projektą „Atverk duris“  bendruomeninės organizacijos Asociacija Ilgių bendruomenė ir Bergeno vaikų ir jaunimo organizacija (Norvegijos Karalystė), veikiančios vaikų ir jaunimo užimtumo srityse, užmezgė ryšius ir apsikeitė žiniomis vykdant organizacijų veiklą, pasidalijo patirtimi ir gerąja praktika. Asociacija Ilgių bendruomenė, įgyvendinusi Europos Ekonominės erdvės finansinio mechanizmo finansuotą projektą pagal programą LT05 „Rizikos vaikai ir jaunimas“ 2016 m. įsteigė ir sėkmingai organizuoja Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veiklą – dirba su kaimuose ir vienkiemiuose gyvenančiais vaikais ir jaunimu ir jų šeimomis, organizuoja jų užimtumą laisvalaikiu, ugdo socialinius įgūdžius ir pan. Bergeno vaikų ir jaunimo organizacija – neformaliojo ugdymo erdvė, skirta vaikų bei jaunų žmonių tobulėjimui ir ugdymui. Organizacija veikia Norvegijoje, Bergeno mieste, organizuoja vaikų, jaunimo ir šeimų užimtumą, dirba su lietuvių bendruomenės vaikais Norvegijoje, ugdo lietuvių tradicijas, kultūrą ir kalbą, vienija Lietuvos piliečius Bergene, Norvegijos Karalystėje, populiarina ir išlaiko lietuviškąjį identitetą bei kultūros paveldą, organizuoja kultūros, sporto ir švietimo renginius, susitikimus, konferencijas, informacijos ir patirties mainus.

Asociacijos „Ilgių bendruomenė“ delegacija Bergene susipažino su Bergeno vaikų ir jaunimo organizacijos veikla, vykdomais renginiais ir projektais, susipažino su kitų panašių organizacijų, veikiančių Bergene veikla, dalyvavo organizuotame patirties mainų renginyje Bergene ir jame pristatyta Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve įkūrimo istorija ir dabartinė veikla, o Bergeno vaikų ir jaunimo organizacija pasidalijo savo veiklos patirtimi ir papasakojo apie Norvegijos panašių centrų veiklą.

Bergeno vaikų ir jaunimo organizacijos (Norvegijos Karalystė) delegacija lankėsi Lietuvoje, Rimšės mstl., Ignalinos r. Organizuotas susipažinimo vizitas Lietuvoje: svečiai supažindinti su Rimšės krašto vaikų dienos centro su atvira jaunimo erdve veikla, vykdomais renginiais ir projektais, susipažinta su kitų panašių organizacijų, veikiančių Ignalinos AE ir Utenos regione veikla, organizuotas patirties mainų renginys Rimšės krašto vaikų dienos centre. Svečiai supažindinti su Rytų Aukštaitija, regiono kultūros paveldu, išskirtiniais objektais.

Projektas „ATVERK DURIS“ prisidėjo prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos ekonominėje erdvėje: Ilgių bendruomenė perėmė pažengusios šalies – Norvegijos patirtį darbo su vaikais ir jaunimu srityje, patobulino kvalifikaciją, ateityje diegs naujas / inovatyvias paslaugas Rimšės krašto vaikų dienos centre. Norvegijos partneriai – susipažino su panašaus centro veikla Lietuvoje, užmegzti nauji ryšiai su partneriais Lietuvoje. Organizacijos numato bendradarbiauti bei rengti bendrus projektus populiarinant ir išlaikant lietuviškąjį identitetą bei kultūros paveldą abiejose šalyse, kartu organizuos kultūros, sporto ir švietimo renginius, susitikimus, konferencijas, informacijos ir patirties mainus bei tarptautines vaikų stovyklas Ignalinos r. ir Bergeno vaikams.

Dėkojame VSAT prie LR VRM Ignalinos rinktinei už bendradarbiavimą ir pagalbą, organizuojant svečių vizitą Lietuvoje.

Projektas finansuotas iš dalies finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis (bendrai finansuoja Lietuvos Respublika).

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje