Skip to content

Kaip kelininkai kaimų ribomis žongliruoja

Jonas BALTAKIS

Į redakciją užėjęs ignalinietis Kęstutis Gaidelis pasidalijo savo rūpesčiu. Dangus negriūna, tačiau problemiška situacija yra. „Mano tėvų sodyba visais laikais buvo Paringyje, todėl ir mano dokumentuose gimimo vieta nurodyta šiame kaime. Tik peršokus upelį, skiriantį Grigiškę nuo Paringio, stovėjo ir kelio ženklas su kaimo pavadinimu. Bet prieš keleriuss metus, asfaltuojant kelią, po darbų minėtas ženklas atsidūrė ne buvusioje vietoje, o už kelių šimtų metrų toliau Paringio pusėn. Mano tėvų ir dar keturios sodybos atsidūrė tarsi neutralioje zonoje, o tiksliau – labiau Grigiškėje, nei Paringyje. Visi šie penki namai priklauso Paringio Bažnyčios gatvei, tačiau ant pastatų nei gatvės pavadinimų, nei namo numerių nėra, todėl jau teko susidurti ir su keblumais. Buvo reikalas kviesti policiją, greitukę, tai jie mūsų ieškojo toliau. Kaskart reikia stovėti ant kelio, kad „sugautum“ kviestas tarnybas. Kelis kartus kreipiausi į valstybės įmonę „Utenos regiono keliai“, kad atkeltų ženklą į buvusią vietą, tačiau jie net nemano tai daryti, girdi, pinigų tam nėra ar kitaip atsikalbinėja“, – pasakojo redakcijos svečias.

Apsilankiau toje „neutralioje“ zonoje. Išties, kelio ženklas Nr. 550 „Gyvenvietės pradžia“ su Paringio pavadinimu stovi jau pravažiavus tuos penkis namus ir nežinantis niekaip nesupras, kad Paringio Bažnyčios gatvės 1-ojo, 2-ojo, 4-ojo, 6-ojo ir 8-ojo namų reikia ieškoti čia, o ne už puskilometrio esančiame Paringyje. Tai patvirtino ir dviejų „neutralių“ sodybų šeimininkės, kurias užėjęs kalbinau. Su kelininkais bandė tartis N. Daugėliškio seniūnija, bet į dar birželį „Utenos regiono keliams“ seniūno rašytą laišką, atsakymą gavo tik rugsėjį. Atsakymas kvepia biurokratiško atsirašymo pelėsiu. Laikinai einantis direktoriaus pavaduotojo kelių priežiūrai pareigas Rimvidas Leonavičius, sėdėdamas Utenoje, be kita ko dėsto:

„Kelio ženklai Nr. 550 „Gyvenvietės pradžia“ ir Nr. 551 „Gyvenvietės pabaiga“ (važiuojant nuo Paringio, šis ženklas stovi prieš minimas penkias sodybas – red.) naudojami nustatyti Kelių eismo taisyklių reikalavimus gyvenvietėse ir statomi tose vietose, kur tai yra būtina (…). Taip pat būtina pažymėti, kad kelio ženklai Nr. 550 ir 551 nėra susiję su administracinėmis gyvenviečių ribomis?! (nėra teisės akto, nurodančio, kad minėti ženklai turi jas atitikti).“

Šaunu! Pagal šią logiką, kelininkai ženklus, skirtus pažymėti gyvenviečių pradžias ir pabaigas, pasirodo, gali statyti ten, kur susapnuos. Kaltas ir Seimas, mat dar nepriėmė įstatymo (teisės akto) „Dėl kelio ženklų Paringio kaime“. Teks pabarti mūsų rinktus seimūnus, nes be jų sprendimo tūlas R. Leonavičius ir ženklas „Paringys“ – nė krust iš vietos.

Taip ir neaišku, kam dirba (tarnauja) kelininkai – žmonėms ir jų patogumui ar savo neprotingoms ambicijoms, kurios be teisės aktų, na, niekaip neveikia. N. Daugėliškio seniūnijos specialistai patvirtino ir kompiuteryje parodė, kad Grigiškę ir Paringį išties skiria minėtas bevardis upelis ir Paringys prasideda iškart už jo.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here