Skip to content

„Auginti ne lyderius, o laimingus žmones…“

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko, galima sakyti anšlaginis, susitikimas su aktoriumi Giedriumi Savicku. Žmonių gausa liudijo  jo populiarumą. Visiškai neįpareigojantis Pilietinių iniciatyvų centro vadovo Girvydo Duoblio vesto renginio pavadinimas  „Aš čia pro šalį ėjau…“ leido kalbėtis apie viską ir iš įvairių užuominų, įvykių, vertinimų, nuomonių suklijuoti labai patrauklios asmenybės portretą. Giedrius Savickas visus sužavėjo savo nesumeluotu paprastumu, vaikišku nuoširdumu ir giedru, giliai tikinčio žmogaus žvilgsniu į visa, kas vyksta. Ir, žinoma, humoro jausmu, leidžiančiu jam prikaustyti dėmesį ir į bet kokį rimtą dalyką papasakoti su šypsena, pirmiausia matoma klausytojų veiduose.

Pokalbį pradėjęs nuo to, kad svarbiausias dalykas yra ne tai, kas tu esi, o koks tu esi, aktorius sakė nesureikšminantis savo darbo ir profesijos. Juk tai vieną dieną gali ir pasikeisti. Vaikystėje Giedrius norėjęs tapti jūreiviu, kaip ir jo dėdės, iš tolimų kelionių atveždavę gumos ir džinsų, tačiau mamos buvo perkalbėtas. Tuomet visai netikėtai tapo šokėju, mokėsi pas Andželiką Choliną. „Tik neprašykit dabar manęs pašokti“,– juokėsi aktorius. Šiandien jis sakė esąs viskuo patenkintas ir tikrai laimingas, prie tos laimės prisidėjo ir prieš mėnesį įvykusios vedybos, kurios – jis tiki buvo pirmos ir paskutinės.

Pirmą kartą ant scenos Giedrius užlipo būdamas trečioje klasėje, kai atostogavo „Žilvičio“ stovykloje. Dabar kiekvieną vasarą čia sugrįžta ir bent savaitę dirba grupės vadovu, nes jam labai patinka bendrauti su vaikais, su jaunimu: „Tiesiog žaviuosi jaunimu. Su jaunais žmonėmis man labai smagu, jie tokie įdomūs, žingeidūs, tiesiog nuostabūs…“. Aktorius sako, kad yra viena paprasta taisyklė, padedanti surasti kalbą – „Jei nori, kad žmogus pakiltų iki tavo lygio, nusileisk iki jo ir kilkite drauge…“. Jaunimą jis skatina eiti, klysti, bandyti, svajoti ir nieko nebijoti. Ir dar viena auksinė Giedriaus mintis, verčianti susimąstyti apie sugedusią šių laikų vertybinę sistemą: „Mes auginam lyderius, o ne laimingus žmones…“.

Giedrius Savickas šiltai pasakojo apie savo žmoną, mamą, skaitomas knygas, apie išsipildžiusią svajonę perplaukti Atlanto vandenyną ir apie kartu išpildytą žmonos svajonę – pereiti 800 km ilgio šv. Jokūbo kelią Ispanijoje. Aktorius atsakinėjo į klausytojų klausimus, labai nuoširdžiai dalijosi išgyvenimais, patyrimais, jaunystės klaidų suvokimu ir iš to išauginta išmintimi. Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė svečiui dėkojo už prasmingai ir linksmai praleistą laiką bei linkėjo, kad šis atvykimas į Ignaliną nebūtų pirmas ir paskutinis.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here