Skip to content

Kontrabandininkai sulaikyti tik šūviais

MI informacija

Antradienį paryčiais Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė tarptautinį kontrabandininkų duetą. 3 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų gabenę Baltarusijos ir Latvijos piliečiai bandė pasprukti, todėl  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai panaudojo ginklą.

Antradienį apie 4 val. VSAT Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos pareigūnai Lisiškės II kaimo laukuose pastebėjo du asmenis. Jie tamsoje nešė po vieną ryšulį. Ši vieta yra maždaug už 2 km nuo valstybės sienos.

Pasieniečiai nešikų pareikalavo sustoti. Šie metė ryšulius ir leidosi bėgti. Sulaikymo metu vienas VSAT pareigūnų iš tarnybinio pistoleto iššovė įspėjamąjį  šūvį. Tai paveikė bėglius, jie sustojo ir tuoj pat buvo sulaikyti pasieniečių. Paaiškėjo, kad tai dokumentus turėję 20-ies Baltarusijos ir 30-ies metų Latvijos piliečiai. Iš viso jie gabeno 3 tūkst. pakelių cigarečių su Baltarusijos akcizo ženklais.

Užsieniečiai  įvykio aplinkybėms išaiškinti buvo pristatyti į Puškų užkardą. Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo, pažeidžiant nustatytą tvarką, jiems pradėta administracinės bylos teisena. Už tai cigarečių nešikams gresia baudos nuo 4 iki 6 tūkst. eurų.

Šią bylą nagrinės Ignalinos rajono apylinkės teismas. Baltarusijos ir Latvijos piliečiams įteikti šaukimai į jį atvykti. Po apklausų ir atlikus visus formalumus užsieniečiai paleisti. Cigaretės saugomos Pūškų užkardoje.

Iš viso šiemet VSAT pareigūnai sulaikė daugiau kaip 1 052 000 pakelių kontrabanda į Lietuvą gabentų rūkalų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje