Skip to content

Kaimuose siaučia sukčiai

MI informacija

Neseniai Vilniaus miesto apylinkės teisme už sukčiavimą buvo nuteisti keturi romų (čigonų) tautybės asmenys – dvi merginos ir du jaunuoliai. Jų „verslas“ ėjo „kaip iš pypkės“. Pareigūnai nustatė, kad per dvejus metus jie dalyvavo 26 nusikalstomose veikose. Jų schema paprasta. Atvykdavo sukčiai į namus. Pasirinkdavo tuos, kurių šeimininkai piktnaudžiauja alkoholiu, yra asocialūs, solidesnio amžiaus. Atvykėliai atveždavo alkoholinių gėrimų, užkandos, su šeimininkais išgerdavo. Kai tie apsvaigdavo ir tapdavo atviraširdžiai, įkalbėdavo, kad reikalinga banko sąskaita, į kurią reikia pervesti pinigų už neva parduotą metalą. Šeimininkai sutikdavo, patikėdavo sąskaitą ir net svečių prašymu sudarydavo elektroninės bankininkystės sutartis. Patikėdavo atvykėliams slaptažodžius. O sukčiai veikdavo meistriškai. Įformindavo greituosius kreditus, greitai paimdavo pinigus ir sąskaitų, o savininkams meluodavo, kad tai pinigai esą už parduotą metalo laužą. Pinigus sukčiai pervesdavo į savo sąskaitas.                                           

Šių aferistų grupė tokiu apgaulės būdu įsigydydavo kompiuterinės technikos, mobiliųjų telefonų. Griebdavosi žmonės už galvų, kai iš jų imdavo reikalauti grąžinti pinigus. Pas dažną ir antstoliai pasibelsdavo.

Šių aferistų grupė buvo nuteista. Tačiau jie nepasimokė. Kai kurie iš jų persikėlė į mūsų kraštą, išsinuomojo butą Visagine ir lengvatikių ėmė ieškoti čia.

Zarasų krašte jie tokių aukų greitai surado. Salako miestelyje susipažino su 72-ejų vyru. Šis su jaunu vyru ir mergina nuvažiavo į Visaginą. Ten telekomunikacijų paslaugų salone sudarė sutartį. Įsigijo kompiuterį, modemą. Panašiai apgautas ir kitas šešiasdešimt šešerių metų salakonas. Po tokių pirkinių vaišingi svečiai dingo, o žmonės liko skolingi. 

Dėl šių ir kitų apgaulių pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nustatyta, kad veikė tie patys asmenys, kurie jau teisti Vilniuje. Kaip pasakojo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas, yra įtarimų, kad tokių aukų Zarasų r. yra daugiau. Yra jų ir Visagine, net Švenčionių r. Prokuroras abejoja, kad šie sukčiai aplenkė Ignalinos r. kaimų sodybas. Tad jei buvote tokiu būdu apgauti – atsiliepkite. Vaikams, anūkams būtina pasidomėti, ar jų tėvai, seneliai nesudarinėjo sukčių prašymu tokių greitųjų kreditų sutarčių, ar nebuvo patikėję elektroninės bankininkystės slaptažodžių, nepirko svetimiems žmonėms kompiuterinės technikos, mobiliųjų telefonų. Jeigu taip – paskambinkite prokurorui tel. (8 386) 72119. Nelaukite, kad į jūsų, jūsų artimųjų duris pasibelstų antstoliai. Per tokį lengvabūdiškumą ir patiklumą galima ir paskutinę pastogę virš galvos prarasti.                    

Tokių aferistų taikiniais dažniausiai tampa socialiai pažeidžiami, lėšų stokojantys ir mažiau finansiškai raštingi asmenys, kurie turi nepakankamai žinių apie elektroninę bankininkystę. Tokiais sukčiai ir naudojasi. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here