Skip to content

Palūšės dailės plenero atspindžiai Ignalinoje

MI informacija

Ignalinos krašto muziejuje pristatyta respublikinio tapybos plenero darbų paroda „Ant bangos“. Šis pleneras  vienas iš Palūšės, mažosios Lietuvos kultūros sostinės – 2017, vasaros festivalio „Palūšės vėjai” renginių. Pleneras vyko rugpjūčio mėnesį. Kelis mėnesius paveikslais džiaugėsi Palūšės bibliotekos lankytojai, na o belaukiant šv. Kalėdų šis vasara alsuojantis grožis atkeliavo į Ignaliną. Parodą bus galima aplankyti iki gruodžio 27 d. 

Rugpjūčio 5–13 d. nuostabaus grožio kurortinės vietovės vardą turinčiame Palūšės kaimelyje ilsėjosi ir kūrė profesionalūs dailininkai Justina Adomavičienė, Rima Baukaitė, Ramūnas Dagys, Algirdas Gaižauskas, Algimantas Stanislovas Kliauga, Edita Paulauskienė, Ramunė Sladkevičiūtė Dainienė, Nijolė Trinkūnienė, Vilma Vasiliauskaitė, Gražina Vitartaitė, Ilona Žvinakienė. Juos visus sukvietė ir subūrė plenero kuratorė, Ignalinos krašto dailininkė Nijolė Trinkūnienė. Į parodą muziejuje susirinkusiems ji papasakojo apie plenero metu vyravusią puikią kūrybinę nuotaiką, gražų bendravimą, bendruomenės rūpestį ir patirtus tik labai šiltus ir šviesius įspūdžius.

„Geras oras leido mums tapyti gamtoje, grožėtis Palūšės gamta, senąja architektūra, Lūšių ežeru. Dailininkai buvo sužavėti ir aplinka, ir žmonėmis, ir tuo rūpesčiu, kuriuo buvome apsupti…“, – pasakojo N. Trinkūnienė. Kadangi daugiau dailininkų parodos pristatyme nebuvo, tai jai teko pagrindinis dėmesys ir muziejaus direktorė Renatos Veličkienės klausimai.

Dailės plenerą ir vasaros renginius Palūšėje gražiai prisiminė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, seniūnas Jonas Polito. Meras džiaugėsi puikiais paveikslais, kurie dabar puošia muziejų, vėliau keliaus į Zarasus ir taip reprezentuos mūsų kraštą. Nijolė aptarė kiekvieno dailininko paveikslus, kūrybos braižą, o mažai, bet stipriai bendruomenei  linkėjo visada būti ant bangos.

Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis juokaudamas atskleidė „juodąją“ plenero pusę, kai pirmas dvi dienas buvo sunerimęs, nes dailininkai tik vaikščiojo, dairėsi, grožėjosi, o nieko netapė. Jis buvo jau bepradedąs nerimauti, kad paveikslų išvis nebus. Tačiau vėliau jie tiesiog pasipylė… Menininkai tarsi prisigėrė to juos supančio grožio, pasikrovė gerąja energija kūrybiniam darbui. A. Gaidelis atskleidė bendruomenės svajonę apie gražų leidinį,  kuriame būtų spausdinami prozos ir poezijos konkurso „Ir vėl grįžtu aš į Palūšę“ dalyvių kūriniai, o knyga būtų iliustruota plenero paveikslų nuotraukomis.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje