Skip to content

Alkoholis – tik nuo 20-ties metų

MI informacija

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigalioja nauji Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo sausio 1 d. Lietuvoje trumpinamas prekybos alkoholiu laikas, didinamas amžius, nuo kurio leidžiama įsigyti ir vartoti alkoholį, pradeda veikti alkoholio reklamos draudimas.

Esminiai Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai nuo 2018 m. sausio 1 d.:

1. Alkoholį leista įsigyti asmenims tik nuo 20 metų, jaunesniems asmenims bus draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus ar jų turėti. Privalu tikrinti visų, jaunesnių nei 25 metai, pirkėjų dokumentus.

2. Keičiasi alkoholio prekybos laikas – parduotuvėse ir viešojo maitinimo vietose (kavinėse, baruose, restoranuose, klubuose ir pan.) prekiauti alkoholiu bus leidžiama pirmadieniais – šeštadieniais nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.

Kitu laiku alkoholiu prekiauti galima tik viešojo maitinimo vietose, parduodant tik pilstomus alkoholinius gėrimus ir tik užtikrinant jų vartojimą vietoje, draudžiama viešojo maitinimo vietose parduoti neišpilstytą alkoholį (pvz. buteliuose, skardinėse ir pan.) pirmadieniais – šeštadieniais iki 10 val. ir nuo 20 val., o sekmadieniais – iki 10 val. ir nuo 15 val., o pirkėjams draudžiama išsinešti alkoholį iš viešojo maitinimo vietų.

3. Bus draudžiama alkoholio reklama. Įmonės nebegalės alkoholio reklamos skleisti socialiniuose tinkluose.

4. Draudžiama vartoti alkoholį automobilių (važiuojančių ir stovinčių) salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos.

Informacija alkoholio licencijų turėtojams:

Jei iki 2018-01-01 išduotoje licencijoje nustatytas ilgesnis prekybos laikas, licencijos turėtojas privalo vadovautis Alkoholio kontrolės įstatyme, o ne licencijoje nustatytu leistinu prekybos laiku.

Alkoholio kontrolės įstatymo 18 str. 3 dalies 11 ir 13 punktuose nustatyti prekybos laiko ir būdo apribojimai.

Su pagrindiniais naujų Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimais galima išsamiau susipažinti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento interneto svetainėje http://ntakd.lrv.lt/lt/, skiltyje „Prekyba alkoholiu nuo 2018 m. sausio 1 d.“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here