Skip to content

Šeimadienis Dūkšto parapijoje

„Šeimadienio“ priešistorė – tai ta diena ir valanda, kai Vyskupų Konferencija paskelbė Šeimos metus, ir Vyskupijos kurija, Šeimos centras bei kitos organizacijos, kurios dirba su šeimomis arba jomis rūpinasi, nusprendė suteikti kūną Šeimų festivalio idėjai. Po Vilniuje surengto Šeimadienio festivalio, po Lietuvą nusirito mažosios šio renginio atmainos. Šeimadienis Dūkšte – pakankamai nauja, dar atsargiai vertinama diena. Švęsti ją – tai norėti ir sugebėti persikelti į bendruomenę, kaip į šeimą, kuri tau rūpi, kurią tu myli ir su kuria nori būti kiekvieną minutę.

Sausio 6-ąją didelis būrys parapiečių ir svečių iš kaimyninių parapijų bei sostinės atvyko dovanoti savo laiko Šeimai – didelei Dūkšto parapijos bendruomenei. Garbės svečiai – JE Vilniaus vyskupas Darius Trijonis, Visagino parapijos klebonas kun. Vidmantas Rudokas, Zarasų parapijos klebonas kun. dek. Vydas Juškėnas, Ignalinos kredito unijos administratorė Violeta Čeponienė, rajono tarybos narė Indrė Gruodienė ir kiti.

Šeimadienio rytas prasidėjo muzikuojančių šeimų pasirodymu. Šią renginio dalį pristatė Kaniūkuose gyvenančios Onos Laurinienės anūkė, LRT radijo ir televizijos žurnalistė Živilė Kropaitė. Sveikinimo žodį taręs vyskupas D. Trijonis priminė, kad kiekviena parapija – yra šeima ir svarbiausia šiai šeimai – neapleisti nei vieno savo nario. Nevalia pamiršti žmonių, priėmusių santuokos sakramentą, jais reikia nuolat rūpintis, domėtis ir padėti jiems įveikti visas krizes, dalytis su jais visais džiaugsmas. Taip pat nevalia tokioje didžiulėje Šeimoje nepastebėti vienas kito ir leisti vienatvei pasiglemžti žmonių mintis, protus ir širdis. Susirinkusius sveikino ir Kredito unijos administratorė V. Čeponienė, linkėdama laimingesnių metų, sveikatos, pakantumo ir džiaugėsi visos valdybos narių vardu galinti paremti tokias reikšmingas šventes, kaip ši.

Šventinę programą pradėjo Dūkšto kultūros centro meno vadovė Dangutė su anūkėmis Auguste ir Austėja, vėliau meninę programą tęsė saviveiklininkė Veronika su anūkėmis Jurgita ir Deimante, dainavo Kazitiškio saviveiklininkai, akordeonu grojo Karolis iš Vilniaus, Tomas Kochanka su sūnumi Karoliu, grojančiu birbyne. Na, o visą koncertą vainikavo Tatjana ir Konstantinas su visa šeima – 11 vaikų, kurių visi vyresnieji groja pučiamaisiais, griežia smuikais ir dainuoja lietuvių ir rusų kalbomis. Ši šeima pateikė Kalėdinę meninę kompoziciją abiem kalbom.

Vėliau vyko šv. Mišios Dūkšto Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčioje. Eucharistijai vadovavo JE vyskupas Darius Trijonis, jam talkino Visagino parapijos klebonas kun. Vidmantas Rudokas, Zarasų parapijos klebonas kun. dek. Vydas Juškėnas bei pats Šeimadienio sumanytojas ir organizatorius kun. Sigitas Grigas.

Po pamaldų visi lydimi Trijų Išminčių sugrįžo į Dūkšto kultūros centrą pasimėgauti ir sušilti prie taip pat vyskupo pašventintos ypatingosios „KMB sriubos 2018“.

Pasistiprinę ir pasišnekučiavę šventės dalyviai ir svečiai pasiskirstė į dvi grupeles. Vieni išvyko į Rojų, o kiti – į biblioteką. Rojuje, prof. Adomo Hrebnickio muziejuje, apžiūrėtos visos ekspozicijos.

O štai bibliotekoje laukusios bibliotekininkės Nijolė ir Elvyra ne tik kad nustebino, bet ir pribloškė susirinkusius. Ir nors labai akį traukė paroda, skirta A. Hrebnickio 160-osioms gimimo metinėms, tačiau susitikimas su prof. Vytautu Radžvilu ir Vilniaus universiteto doktorantu Vytautu Sinica, kurie pristatė ne tik Lietuvoje besitęsiančios kovos apie šeimos sampratą ištakas bet ir sukrečiančią bei visą „žinojimą“ apverčiančią Paulo Kengoro knygą IŠARDYMAS (nuo komunistų iki progresyvistų – kairiųjų karas prieš santuokas ir šeimą), kurios išleidimu pasirūpino Valstybingumo studijų centras. Apie vykusias diskusijas, bei kūjo ir pjautuvo šešėlį, pakibusį virš ŠEIMOS, dar kalbėsime vėliau ir kur kas išsamiau.

Sugrįžę iš muziejaus ir bibliotekos, visi vėl susibūrė kultūros centro salėje, kur laukė dar ne viena maloni staigmena. Pirmiausia klausytojus tiesiog užbūrė Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos berniukų ir jaunuolių choras, vadovaujamas Virginijos Junevičienės. Neseniai iš Andalūzijos (Ispanija) sugrįžę marijampoliečiai pakerėjo balsais, atlikimu, repertuaru ir gyva vadovės režisūra čia ir dabar.

Dar daugiau magijos šiai Šeimadienio daliai suteikė triukų ir magijos žinovas iliuzionistas Gytis Pigaga.

Baigiantis dienai, kun. S. Grigas drauge su vyskupu ir Zarasų dekanu visai galybei dalyvių, svečių ir Dūkšto bendruomenės narių įteikė renginio globėjų ir rėmėjų padėkas bei dovanas ne tik už tą ypatingai praleistą dieną, bet ir už nuopelnus, įgytus per visus praėjusius metus. Tokių išrinktųjų buvo kelios dešimtys.

Saulutei nusileidus, Šeimadienis taip pat pasuko vakarop, dieną baigęs agape su visais dalyviais.

Gražus, įsimintinas ir šiltas pabuvimas, regis, niekuo neįpareigojantis, bet pakylėjantis paprastumu. Neįtikėtinai žvalų, gaivų ir kiekvienam priimtiną toną suteikė dalyvavęs vyskupas bei amžino kuklumo ir gėdijimosi pančių nevaržomi aukšto lygio profesionalai iš svetur.

Sėdi ir mąstai, kokiam dvasiniam ir moraliniam iškrypėliui gali kilti klausimas – kas yra Šeima?..

Šeimadienio globėja – Lietuvos Respublikos Seimo narė Gintarė Skaistė.

Renginio partneriai: Ignalinos rajono laikraščiai „Mūsų Ignalina“ ir „Nauja vaga“.

Rėmėjai: Skubių siuntų kompanija „Venipak“, Ignalinos kredito unija, UAB „Birvėtos tvenkiniai“, Ignalinos krašto ūkininkai Zenonas Rubinas ir Valerija Aleknienė.

Šeimadienio organizatorius – Dūkšto Šv. Stanislovo Kostkos parapija.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje