Skip to content

Aplankyti globojami vaikai

Meras Henrikas Šiaudinis tęsia gražią tradiciją metų pradžioje aplankyti ir pasveikinti globojamus rajono vaikus. Pasibaigus mokyklos atostogoms, sausio 4 d., meras pabuvojo vaikų globos įstaigose Naujajame Daugėliškyje ir Didžiasalyje. Kartu su meru vaikus lankė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė. Tokie susitikimai būna labai šilti, jaukūs. Vaikai padėkoję už gautas dovanėles ir patys svečiams įteikia rankų darbo suvenyrų. Nuoširdus bendravimas ir parodytas dėmesys visada turi prasmę. Kartu tai ir  puiki proga pasidomėti  įstaigų veikla, su vadovais aptarti aktualius klausimus.

Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose svečiai pasodinti prie vaišių stalo. Direktorė Onutė Rimšelytė visus kvietė vaišintis arbata ir pyragu. Ji apgailestavo, kad daug vaikų serga, todėl vietoj tradicinio meninio pasirodymo pasirinktas tiesiog pabendravimas. Vaikai merui pasakojo, kaip praleido šventes, kur buvo išvažiavę, domėjosi jo darbu, pomėgiais, klausinėjo, kokių gyvūnėlių jis turi namuose. Meras sakė, kad augina apie 30 triušių, turi kačiuką ir du šuniukas, vieną jų pasiėmė iš prieglaudos.

Prieškalėdiniu laikotarpiu vaikai sakė pabuvoję Vilniuje, žiūrėję filmą, aplankę gražuolę eglę. Atostogoms dauguma vaikų buvo išvažiavę pas gimines ar laikinuosius globėjus. D. Ropienė pasidžiaugė, kad laikinųjų globėjų vis daugėja ir jais tapti yra tikrai paprasta. Vaikų teisių skyriui reikia pristatyti sveikatos pažymą, parašyti prašymą. Tuomet specialistai apsilanko šeimoje, parašo išvadą, kuri galioja visus metus. 

Didžiasalio vaikų globos ir paramos šeimai centre vaikai svečiams parodė meninę programėlę, pašoko, padainavo, o vienas auklėtinis Deimantas kalėdinę dainą atliko gestų kalba. Buvo tikrai jautrus pasirodymas. Direktorė Audronė Petrovienė sakė, kad praėjusieji metai buvo tikrai turtingi įvairių renginių, išvykų, šventinių akimirkų. Na o šis susitikimas tarsi užbaigia šventinį laikotarpį ir yra visada laukiamas.

Meras ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja vaikams palinkėjo gražių metų, šviesių svajonių, sėkmės moksluose ir įteikė dovanėles. Buvo pasveikinti ir įstaigų darbuotojai, dėkota už jų nuoširdų ir su meile atliekamą darbą. Daugėliškyje dabar globojama 20, Didžiasalyje – 18 vaikų, dar 15 vaikų lanko Dienos centrą.  Globos namuose  gyvenama šeimynomis, kiekviena šeimyna turi atskiras miego ir poilsio erdves, virtuvėles, buities ir higienos patalpas, patys tvarkosi, mokosi ruošti valgį. Kartu visi susirenka tik į bendrus renginius, šventes. Taip stengiamasi kurti jaukią namų atmosferą.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje