Skip to content

Susitikimas su dailininku Ramūnu Vaitkumi

MI informacija

Mielagėnų bibliotekoje gruodžio–sausio mėnesiais veikė Ramūno Vaitkaus iliustracijų paroda Varlamo Šalamovo knygai ,,Kolymos apsakymai“. V. Šalamovas (1907−1982) − sovietinio laikotarpio rašytojas, „už kontrrevoliucinę veiklą“ kalėjimuose ir lageriuose praleidęs beveik 20 metų, didžiąją to laiko dalį baisiausiame stalininio represinio aparato regione – Kolymoje.

Rašytojas nepaprastai įtikinamai pavaizdavo žiaurią sistemai prieštaraujančiųjų kasdienybę mirties žemėje. Pirmą kartą ši knyga rusų kalba išleista 1978 m. Londone. Iki 1988 m. Sovietų Sąjungoje autoriaus kūriniai buvo draudžiami. V. Šalamovo knyga „Kolymos apsakymai“ lietuvių kalba pasirodė 2015 m. ,,Emocinę įtaigą sustiprina 86 specialiai šiai knygai nupieštos karikatūros, kurių autorius Ramūnas Vaitkus sugebėjo piešiniu perteikti žmonių kankinimo ir alinimo įvairiausiomis psichofizinėmis sadistinėmis formomis kasdienybę, subtiliai įsijausti į primityvias vaizduojamų personažų psichologines būsenas ir įžvelgti bei perteikti ne tik tragišką, bet ir komišką piešiamos situacijos pusę“, – rašoma knygos recenzijoje.

R. Vaitkus yra šaržistas, Lietuvos karikatūristų asociacijos narys, jo juodai baltos iliustracijos knygai ,,Kolymos apsakymai“ gerokai skiriasi nuo kitų jo piešinių, į kuriuos negali žvelgti be šypsenos. Pilna šypsenų buvo ir sausio 25 d. Mielagėnų bibliotekoje, kur dailininkas iliustratorius Ramūnas Vaitkus susitiko su Mielagėnų mokyklą lankančiais vaikais. Netikėtas susitikimas virto smagia piešimo pamoka. Vaikai ne tik susidomėję stebėjo, kaip greitai ant didelio balto popieriaus lapo ryškėja gyvūno ar žmogaus atvaizdas, bet ir patys, dailininko užkelti ant piešinių dėžės, drąsiai ,,tobulino“ piešinius. O tos susitikimo dalyvės, kurios išbuvo ilgiausiai, namo išėjo nešinos savo portretais.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here