Skip to content

Sėkmingų startų Korėjoje, olimpiečiai!

Vasario 9 d. Pietų Korėjos mieste Pjongčange prasidės XXIII žiemos olimpinės žaidynės. Šiemet Lietuvos garbę žiemos olimpiadoje gins 9 šalies sportininkai: 4 biatlonininkai, 3 slidininkai, 2 kalnų slidininkai. Iš jų beveik pusė – keturi – ignaliniečiai. Žaidynėse iš viso dalyvaus apie 3000 sportininkų iš 95 valstybių. Bus išdalinti 102 medalių komplektai. Vakar Lietuvos olimpiečius priėmė Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji sportininkams įteikė šalies trispalvę ir prie pusryčių stalo aptarė olimpiečių pasirengimą didžiausiam žiemos sporto renginiui. Valstybės vadovės įteiktą vėliavą žiemos olimpiados atidarymo metu neš mūsiškis Tomas Kaukėnas. Sportininkai ją taip pat pažadėjo iškelti olimpiniame kaimelyje ir Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Diena anksčiau savus Olimpiados dalyvius išlydėjo rajono savivaldybėje.

Čia apsilankė visi keturi sportininkai ir trys jų treneriai. Tai biatlonininkai Diana Rasimovičiūtė ir Tomas Kaukėnas, slidininkai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Kartu buvo pagerbti ir jų treneriai – Kazimiera Strolienė, Aurimas Bučelis ir Ruslanas Nikitinas. Dalyvavo pirmieji olimpiečių treneriai Dalia Vaičiulienė, Aleksandras Ščekočichinas, Edvardas Rasimovičius ir Jonas Paslauskas. Diana tarp visų – išskirtinė asmenybė, nes jai šios Olimpinės žaidynės jau penktos. Tokių sportininkų pasaulyje – vienetai.

Rajono meras Henrikas Šiaudinis kiekvienam olimpiečiui įteikė po Ignalinos vėliavą, su kuria pažadėjo Korėjoje nusifotografuoti, o treneriams – Lietuvos trispalves, perdavė suvenyrų su Ignalinos simbolika. „Be galo džiugu bus jus matyti Olimpiadose. Didžiulė garbė joje dalyvauti ir atstovauti šaliai ir kraštui. Jau vien dalyvavimas tokio lygio varžybose – didžiulis pasiekimas, galimas tik patiems stipriausiems ir ryžtingiausiems. Lietuva turi du olimpinius žiemos sporto medalius ir abu jie betarpiškai susiję su Ignalina. Olimpinis čempionas Algimantas Šalna gimė ir augo Ignalinoje, o Vida Vencienė čia nuolat treniravosi. Šįkart vėl bemaž pusė rinktinės – ignaliniečiai“, – sakė meras. Jis sportininkams linkėjo sėkmės ir stiprybės, startuojant negalvoti apie medalius, o tiesiog garbingai atstovauti savo mažai šaliai, nešti šimtmečio Lietuvą širdyse.

Sportininkai, dėkodami už dėmesį, merui įteikė rinktinės marškinėlius ir ženkliukus, marškinėliai įteikti ir pirmiesiems treneriams A. Ščechočichinui ir E. Rasimovičiui.  

Kiekvienas olimpietis išsakė savo mintis ir jausmus.

D. Rasimovičiūtė: „Dėkoju mūsų nuostabiam kraštui, kad čia galime treniruotis, ačiū pirmiesiems treneriams, kurie mus pastatė ant slidžių, vedė už rankos.“

M. Vaičiulis: „Pritariu Dianai, dėkoju pirmiesiems treneriams, tėvams, sporto mokyklai, rajono valdžiai, padėjusiems ir padedantiems siekti sportinės karjeros.“

T. Kaukėnas: „Malonu jausti, kad mus prisimenate. Dėkoju treneriams, padėjusiems mums tokius tvirtus pagrindus, kad Diana dalyvaus jau penktoje Olimpiadoje. Dėkoju visiems, mus palaikantiems, mums tai labai svarbu.“

M. Strolia: „Džiaugiuosi, kad gimiau Ignalinoje, kad galiu atstovauti savo kraštui ir šaliai. Dėkoju savo pirmam treneriui J. Paslauskui.“

Trenerė K. Strolienė: „Man labai pasisekė, kad likimas mane iš Mažeikių atvedė į Ignaliną. Iki tol nemėgau slidžių, o šiame krašte jose „įklimpau“ ir jas pamilau. Labai pasisekė, kad atvykus pradėjau dirbti Moksleivių namuose, kur sąlygos buvo gana geros. Žinome valstybės požiūrį į žiemos sportą, kenčiame, bet ištversim: žiemos sporto atstovai patys ištvermingiausi, siekiantys tikslo. Jei ir neiškovosime medalių, bet asmenybės stiprios, jos neprapuls gyvenime.“

Treneris A. Bučelis už savo sėkmingą sportinę karjerą dėkojo Kultūros ir sporto centro direktoriui Darginui Mikėnui ir treneriui J. Paslauskui, kurie išleido dirbti į šalies rinktinę, taip pat buvusiam pirmosios po studijų darbovietės – Kazitiškio mokyklos – direktoriui Kalesnykui, kuris buvo „kietas“ ir neleido atsipalaiduoti, dėkojo ir kitos darbovietės – Dūkšto vidurinės mokyklos buvusiai direktorei a. a. Birutei Smalienei. Taip pat Žiemos sporto centro direktoriui Broniui Cicėnui, kuris stūmė į priekį ir A. Ščekočichinui, kuris drąsino.

Rinktinės šaudymo treneris R. Nikitinas prisiminė savo sudėtingą kelią į sportą, kurio pradžia buvo Vidiškių vidurinėje mokykloje. Vėliau didžiuosius žingsnius slidinėjime žengė Ignalinoje, o A. Bučelis jį „pertempė“ į biatloną. Dirbo moterų biatlono šaudymo treneriu, o dabar, dėl sveikatos iš rinktinės pasitraukus šaudymo treneriui baltarusiui, šios pareigos patikėtos jam. Dėkojo visiems, kurie padėjo, dėkojo atkakliai dirbantiems sportininkams.

Lietuvos ŽSC direktorius B. Cicėnas: „Mano akyse užaugo visos čia sėdinčių sportininkų kartos. Esame maksimalistai, mums reikia tik medalių. Nekreipkite dėmesio į tokias kalbas. Mes jūsų lauksime, nesvarbu, koks bus rezultatas, nes žinome, kad atiduosite visas jėgas, o kaip pasiseks, taip pasiseks.“ B. Cicėnas kiekvienam sportininkui ir treneriui įteikė po pašventintą angeliuko statulėlę, kurias būtina vežtis kartu, ir po kalendorių su LŽSC vaizdais.

Dar kalbėjo treneriai A. Ščekočichinas ir D, Vaičiulienė, kurie sportininkams linkėjo sėkmės, sakė, kad mes visi būsime su jais. „Nesvarbu kaip seksis, bet jūs garsinsit Lietuvą“, – sakė treneriai.

XXIII Žiemos olimpinės žaidynės Pjongčange vyks vasario 9–25 d. Manoma, kad į Pietų Korėją be sportinių delegacijų suvažiuos dar 50 tūkst. žiūrovų. Į olimpinių žaidynių programą įtraukta 15 sporto šakų. Didžiosios sporto šventės talismanas šįkart – baltasis tigras Soohorangas.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje