Skip to content

Ignalinos badmintono klubui jau (dar tik?) – ketveri

Ignalinos badmintono klubo Gimtadienis ir jo metu vykstantis turnyras jau tapo laukiamu įvykiu ir klubo nariams, ir svečiams. Šiemt ketvirtąjį kartą buvo proga susitikti išvykusiems studijuoti į kitus miestus buvusiems klubo nariams, išbandyti jėgas varžybose naujokams, papramogauti žaidžiant ir tiems, kurie klubą lanko savo malonumui, o ne dėl aukštų pasiekimų varžybose.

Kadangi dalyvių buvo nemažai, tai ir prizinių vietų iškovota taip pat gausiai. Su visais rezultatais galite susipažinti svetainėje http://www.badminton.lt, o čia paminėsiu tik pirmųjų vietų nugalėtojus ignaliniečius: vyrų vienetų B grupėje – Deividas Golubickas, moterų vienetų grupėje – Samanta Golubickaitė, vyrų dvejetų B grupėje – Justinas Skarinkevičius ir Rytis Vasiliauskas (CBC klubas), moterų dvejetuose – Snežana Poklikajeva ir Samanta Golubickaitė, mišriuose dvejetuose – Vytas Kisielius ir Samanta Golubickaitė. Tikriausiai atkreipėte dėmesį į dažnai pasikartojančią S. Golubickaitės pavardę? Tai ne atsitiktinumas – treneris Fernandas Juchnevičius kalbėjo apie savo ugdytinę kaip apie Lietuvos rinktinės iki 17 m. narę,  kuri yra viena iš perspektyviausių jaunųjų žaidėjų Lietuvoje. Šiuo metu pagal reitingą ji merginų vienetuose užima 8 vietą Lietuvoje, įskaitant ir suaugusius. Šiame turnyre įvykusi jos ir Vitalijos Movšovič (Vilnius) akistata sulaukė daug dėmesio – 9 kartus šios žaidėjos susitiko įvairiuose turnyruose ir čempionatuose ir tik šį kartą rezultatu 11:21 21:13 19:21 nugalėti pavyko Samantai (gal ir tiesą žmonės kalba apie teigiamą namų sienų įtaką?).

Ne tik Samanta gali džiaugtis šios sporto šakos pasiekimais – buvusi klubo narė Sandra Damaškaitė dirba badmintono trenere Vilniuje, taip pat aktyviai sportuoja ir studijuoja Lietuvos edukologijos universitete kūno kultūros specialybę. 

Po turnyro  trenerio F. Juchnevičiaus klausiau, kokie veiksniai padeda palaikyti klubo veiklą. Pasak jo, monotoniškai judant tarp savų sienų gali atsibosti bet kokia veikla, tad visuomet siūlo sportininkams nuvykti į varžybas, kad šie pajustų azartą ir treniruočių esmę. Varžybų Lietuvoje labai daug, nes badmintonas sparčiai populiarėja. Bijančius pirmą kartą peržengti kitos salės slenkstį jis gali nuraminti, kad yra įvairių turnyrų pradedantiesiems žaidėjams. Visa badmintono sistema Lietuvoje yra puikiai sudėliota, tad visur galima varžytis pagal savo pasiruošimo lygį. Žinoma, jis kukliai nutylėjo apie savo laisvalaikį, paaukotą lydint ugdytinius į varžybas, paprastai vykstančias savaitgaliais įvairiuose Lietuvos miestuose. Manau, jo azartas bei atsidavimas taip pat turi daug įtakos suburiant ir motyvuojant klubo narius.

Na, o narių yra susirinkę daug ir skirtingo amžiaus bei pasirengimo lygio, tad tenka pasukti galvą, kaip kiekvienam parinkti  pratimus pagal jo sugebėjimus. Pradžia visiems vienoda – taisyklingai laikyti raketę. Po to jau  įvertintinami jo fiziniai gebėjimai ir koordinacija. Vaikai paprastai vikresni, tad dažniausiai jie mokami žaisti vienas prieš vieną, kur reikia daugiau judėjimo. Dvejetus Lietuvoje daugiau pamėgę suaugusieji, nes taip tenka mažiau bėgioti, daugiau dirbti rakete, numatyti strategiją. Treneris džiaugiasi, kad šiemet klube atsirado naujų narių, bet ignaliniečiai nelabai drįsta  išmėginti kažką naujo. Kadangi šia sporto šaka gali užsiimti visa šeima, jis kviečia ir jaunimą, ir tėvelius su atžalomis. Tikėkimės, kad penktąjį klubo Gimtadienį kitais metais jau švęs ne tik senbuviai, bet ir naujokų būrys.

Autorės nuotr.

 

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje