Skip to content

Akcijos „100 laužų Lietuvai“ atgarsiai iš Kazokinės

Kiekviena bendruomenė ir net kiekvienas žmogus buvo raginamas nelikti abejingu ir išradingai paminėti Vasario 16-ąją. Regis, kvietimas padėjo žmonėms tapti ryžtingesniais. Manau, svarbiausia – ne pompastika ir šou dėl šou, o šiek tiek pastūmėta idėja išsivaduoti iš nesibaigiančių kasdienių rūpesčių rato ir pasidžiaugti, pasišnekučiuoti su kitais bendraminčiais, kaimynais. Ignalinos rajono savivaldybės akcija „100 laužų Lietuvai“ ne tik pasiteisino, bet atliko kur kas svarbesnę, šimtmečio misija – naujiems žygiams išjudino bendruomenes. Žmonės stengėsi prisidėti prie šventės. Ir jiems tai tikrai pavyko. Didesniuose kaimuose ir vietovėse, kur veikia kultūros ir švietimo įstaigos, susibūrimus organizavo laisvalaikio organizatoriai, bibliotekininkai, mažesnėse gyvenvietėse tai darė pačios bendruomenės.

Vienas iš 100 laužų Lietuvai suliepsnojo Kazokinėje. Seniūno Jono Polito įpareigotas paraginti bendruomenę burtis prie šimtmečio laužo, Kazokinės bendruomenės narys, seniūnijos žemės ūkio specialistas Gediminas Kardelis į pagalbą pasikvietė ir kaimynus. Visi: kas mintimis, kas žodžiais, kas darbais, stengėsi prisėdėti. Ir šventinis vakaras išties paliko gerų įspūdžių.

Kazokinės kaimo prieigose, šalia Petronių sodybos, jaukiai, patogiai ir saugiai šventei viską parengė Gediminas, Marius ir Vidmantas. O moterys pasirūpino tradiciniais lietuviškais šventiniais patiekalais: duona, sūriu ir medum, karšta namuose augintų žolelių arbata,100 šventinių naminių vafliukų, šakočių bei kitais skanumynais.

Aikštėje suplevėsavus trispalvei ir suliepsnojus laužui, susirinkusieji pirmiausia sugiedojo Lietuvos himną. Šventei vadovavęs Gediminas priminė, jog šiandien visoje šalyje ir mūsų rajone vyksta gausybė renginių, skirtų švęsti Lietuvos gimtadienį: „Rytas rajone prasidėjo šv. Mišiomis už pasieniečius Linkmenyse, kur iškilmingai atidengtas ir paminklas ano meto pasieniečiams, nepertraukiamai saugojusiems ir tebesaugantiems mūsų valstybę ir mus. Kviečiu tylos minute pagerbti visus jau išėjusius pasieniečius ir savanorius, saugojusius, kovojusius ir visus tuos, kurie įvairiais būdais kūrė Lietuvą…“.

Gediminas papasakojo, kad savaip svarbus įvykis tądien buvo ir pas artimiausius kaimynus – Didžiasalio kaime, Salos bendruomenėje. Jie kaimo viduryje susimontavo stiebus vėliavoms ir pirmą kartą iškilmingai iškėlė pašventintas Lietuvos ir savo bendruomenės vėliavas.

„Susirinkome ir mes. Ir ne tik pasaugoti šimtmečiui skirto laužo… Pirmiausia noriu pasidžiaugti, kad kaip niekad gražiai Kazokinėje suplevėsavo  trispalvės. Kai mes kalbame apie Lietuvą, mes kalbame ne tik apie teritoriją, laukus, miškus, pastatus… Lietuva – tai mes visi, kiekvienas iš mūsų, mūsų darbai bei nuopelnai.

Šiais metais drauge su Lietuvos atkūrimo šimtmečiu savo asmeninius jubiliejus šventė ir dar švęs nemažai žmonių. Man ypatingai smagu, kad ir mūsų krašte yra jubiliatų. O dar smagiau dėl to, kad visi jie išties pateisina Šimtmečio žmogaus vardą. Savo bendruomenėje turime net 5 tokius žmones ir šiandien norim juos pagerbti. Mūsų jubiliatams įteiksime seniūno padėkas ir nuotraukas su Kazokinės dvaro bei kaimo vaizdais iš paukščio skrydžio.

Sveikiname Vandą KARPICKAJĄ, Zigmą ZABALEVIČIŲ, Valdą JANUŠKEVIČIŲ. Nepaneigsi, kad įvažiavus į kaimą, pirmosios sodybos, laukai ir teritorijos yra savotiška vizitinė kortelė.  Kazokinės vizitinė kortelė – Petronių sodyba ir štai ši aikštelė, kurioje mes švenčiame ir kuri taip pat visada nepriekaištingai tvarkoma: šienaujama, grėbiama. Ir tai taip pat tos pačios šeimos indėlis, nors aikštelė ir priklauso valstybei. Už tai šiai šeimai, o ypač mūsų jubiliatui, VSAT pareigūnui, Mariui PETRONIUI, esame labai dėkingi. Turime ir pačią jauniausią, bet ne mažiau svarbią jubiliatę – Kamilę KAMARAUSKAITĘ.

Turiu ir dar vieną ypatingą dovaną. Savo bendruomenėje turime ypatingą šeimą. Pažįstame tris šeimos kartas. Visi jie  išsiskiria draugiškumu, darbštumu, vieningumu, bendruomeniškumu ir pilietiškumu. Tai Kamarauskų šeima, į kurią, manau, galėtume lygiuotis visi. Juk darni ir tvirta šeima – valstybės pamatas. Seniūno ir visų mūsų vardu, Lietuvos šimtmečio atkūrimo proga noriu garbingai įteikti šiai šeimai Trispalvę“, – visus sveikino Gediminas.

Oficialiai daliai pasibaigus, visi skambant muzikai sujudo šnekučiuotis, vaišintis, o paskui ir šokti. šventei įsibėgėjus, aplakęs dar devynis Ignalinos seniūnijoje liepsnojusius laužus, atvyko ir pats seniūnas J. Polito. Pasveikinęs visus ir ratelius su žmonėmis iki vėlumos ėjo, ir dainas drauge dainavo.

Išties smagus ir įsimintinas gimtadienis, galintis peraugti į gražią, kasmetinę rajoninio mąsto tradiciją, visų rajono bendruomenių vienybės šventę. 

Autorės ir A. Panavo nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje