Skip to content

Deja, tarybos sprendimas neleidžia nemokėti

Lina RAGINYTĖ

Nėra nieko smerktino ir teistino, jei žmogus jaučiasi… skriaudžiamas. Dabartinė situacija šalyje tokia, kad jaustis kvailinamam, išnaudojamam ir skriaudžiamam tapo normalia kasdiene būsena. Kai kas įprato prie to, kai kas bando priešintis ir ieškoti savo teisingumo. Štai Paringyje gyvenanti Ana Šimkūnienė į redakciją kreipėsi dėl, jos manymu, kažkieno noro pasipinigauti. Ar tai tiesa?

„Gyvenu Paringyje. Kaip ir bet kuris sąžiningas žmogus, esu jau seniai sudariusi sutartį su SĮ KOMAPTA dėl atliekų išvežimo. Turiu įsigijusi konteinerį atliekoms, mokesčius moku ketvirčiais. Šį mėnesį nuvykus į SĮ KOMPATA nustėrau, sužinojus, kad nuo šiol turiu mokėti ir už paslaugas, kuriomis niekas nesinaudos. Įmonės administracija duomenų bazėje rado, kad mano vardu yra nekilnojamasis turtas Bėčiūnų kaime. Jie automatiškai parengė man sutartį, kurią, neturėdama kitos išeities, pasirašiau 2018 m. vasario 9 d. Dėl atliekų išvežimo. Man kyla klausimas: už kokių atliekų išvežimą aš turiu mokėti Bėčiūnuose, jei tuose tėvų namuose niekas negyvena jau 20 metų? Ten, kur gyvenu, kur kaupiu atliekas, ten ir moku. Aš tokią tvarką vadinu kažkieno bandymu pasipelnyti kitų žmonių sąskaita. Kitas dalykas, man atrodo neteisinga, kad net ir tame pačiame Paringyje žinau net du žmones, kurie gyvena, viskuo naudojasi, tačiau nieko nemoka, net konteinerių neturi ir jokių „bauginančių“ laiškų negauna. Tai kaip čia suprasti? Kodėl aš turiu mokėti už save ir dar už nežinia ką? Kokie čia monai?“, – nerimauja Ana Šimkūnienė.

Deja, pradžiuginti ponios Anos mes neturime kuo ir nuraminti nelabai galime. SĮ KOMPATA tik vykdo rajono Tarybos sprendimą dėl atliekų tvarkymo rajone. O būtent jame ir skelbiama, kad mokestis už atliekų tvarkymą dalijamas į dvi dalis: pastoviąją ir kintamąją. Pastovioji dalis priskiriama kiekvienam nekilnojamojo turto vienetui, t. y. bet kokiam būstui. O kintamoji mokesčio dalis – už konkretų atliekų išvežimą. Būtent dėl tos priežasties ir reikia mokėti atliekų tvarkymo mokestį, nors name niekas ir negyvena.

Pasak SĮ KOMPATA vyriausiojo inžinieriaus Vytauto Čepulėno, gyventojų duomenų registro informacija nuo realios situacijos rajone svyruoja maždaug 30 proc. neatitikmens amplitudėje. Todėl kiekvienu atveju reikia kreiptis į SĮ KOMAPTA administraciją ir derinti visus klausimus su jais. Visos detalės aptariamos su kiekvienu žmogumi individualiai.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius 2017-05-30 įsakyme Nr. V2-349 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir tvarkymą taikymo taisyklių patvirtinimo“, netinkamą eksploatuoti nekilnojamąjį turtą numatyta galimybė įtraukti į netinkamų naudoti objektų kategoriją. Tam tereikia pateikti prašymą SĮ KOMPATA ir pažymą iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento apie netinkamą gyventi nekilnojamąjį turtą. Tokiu būdu jokio mokesčio už atliekų tvarkymą mokėti niekam nereikės. Tačiau jei nekilnojamojo turto objektas tinkamas gyventi, dalį mokesčio (pastoviąją) privalo mokėti turto savininkas (-ai), kad ir kur jie begyventų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here