Skip to content

„Teisės“ gali būti atimamos ir trumpesniam laikui, nei numato įstatymas

2017 m. lapkritį Ukmergės r. gyventojas J. Neblaivus vairavo jam priklausantį automobilį „VW Passat“. Buvo lengvo girtumo laipsnio (0,52 prom.).

BYLOS APLINKYBĖS

Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. PK 2017 m. gruodžio nutarimu administracinio nusižengimo byloje (toliau – Nutarimas) pripažino J. kaltu, padarius Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 422 str. 5 dalyje numatytą nusižengimą, skirdamas jam 300,00 Eur nuobaudą ir administracinio poveikio priemonę – 12 mėnesių uždraudė naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones.

J. su Nutarimu sutiko iš dalies (dėl skirtos baudos), todėl jam paskirtą 300 Eur baudą sumokėjo, tačiau nesutiko su Nutarimo dalimi, kuria jam 12 mėnesių uždrausta naudotis specialia teise vairuoti transporto priemones, todėl dėl šios Nutarimo dalies su skundu kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmus, prašydamas šį terminą sutrumpinti iki 8 mėnesių.

Atsiliepime Vilniaus apskr. VPK Ukmergės r. PK su skundu nesutiko ir prašė jį atmesti.

TEISMO SPRENDIMO ESMĖ

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmuose J. skundas buvo išnagrinėtas 2018 m. sausio 22 d. ir J. skundas tenkintas iš dalies.

Teismas pažymėjo, kad J. teisė vairuoti transporto priemones yra būtina ne tik jo asmeniniams poreikiams tenkinti, bet ir užtikrinant galimybę susirasti darbą bei dirbti, todėl teisės vairuoti transporto priemones 12 mėnesių atėmimas pareiškėjui J. sukeltų neproporcingai neigiamas pasekmes.

Teismas, atsižvelgdamas į byloje esančias aplinkybes, konstatavo, kad administracinei nuobaudai keliami tikslai J. atžvilgiu bus pasiekti nustatant trumpesnį teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą, nei nustato ANK 422 str. 5 dalies minimumas už šios rūšies pažeidimą (nuo 12 iki 18 mėnesių), todėl sutrumpino šį terminą iki 10 mėnesių.

Teismo sprendimas įsiteisėjo.

JURISTAI24.lt komentaras:

„Konstituciniai teisingumo, teisinės valstybės principai suponuoja, kad už teisės pažeidimus valstybės nustatomos poveikio priemonės turi būti proporcingos (adekvačios) teisės pažeidimui, jos turi atitikti siekiamus teisėtus ir visuotinai svarbius tikslus, neturi varžyti asmens akivaizdžiai labiau negu reikia šiems tikslams pasiekti, todėl galima tik pasidžiaugti, kad Konstitucijoje įtvirtintos pamatinės teisinės sistemos vertybės taikomos ir praktikoje, teismui sprendžiant konkrečias su asmenų teisių suvaržymu susijusias bylas“, – teigia šioje byloje ukmergiškio J. interesus gynęs „JURISTAI24.LT – teisinės paslaugos ONLINE“  juristas Eugenijus Gaščenka.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite tiesiogiai siųsti „JURISTAI24.LT – teisinės paslaugos ONLINE“ elektroniniu paštu info@juristai24.lt. Dėl privačios konsultacijos, dokumentų parengimo ar kitų teisinių paslaugų galite tiesiogiai kreiptis telefonu 8 624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Daugiau informacijos interneto tinklalapyje www.juristai24.lt ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje www.facebook.com/juristai24.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje