Praėjusiais metais rajone užregistruota 17 melagingų policijos pareigūnų specialiųjų tarnybų iškvietimų, iš jų – 10 atvejų, kuomet pranešta apie neva gresiantį pavojų visuomenei, 7 atvejai – melagingi pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje. 2016 m. iš viso užregistruota 13 atvejų. Dėl minėtų 17 atvejų: 10 buvo gauta skambučių iš vyrų, 7 – iš moterų. Daugiausiai tokių pranešimų užfiksuota rajono Salų, Didžiasalio ir Ceikinių kaimuose.
2018 m. sausio–vasario mėn. užregistruoti jau 6 policijos iškvietimo atvejai, žinant, kad pagalba nereikalinga, ir 1 – melagingas pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje.
Akivaizdu, jog kviečiantys specialiąsias tarnybas ir žinantys, kad pagalba nereikalinga, nesusimąsto apie brangiai kainuojantį „pokštą“. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (toliau – LR ANK) 493 str. numatyta, jog už Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2000 eurų. LR ANK 489 str. numatyta, jog melagingas pranešimas apie smurtą artimoje aplinkoje ar piktnaudžiavimas smurtą patyrusio asmens teisėmis užtraukia baudą nuo 14 iki 30 eurų.
2018 m. sausio 14 d., apie 22 val., neblaivi (1,45 prom.) rajono gyventoja melagingai iškvietė policijos pareigūnus, esą namuose ją sumušė sugyventinis. Tuo padarė administracinį nusižengimą, numatytą LR ANK 489 str. Priimtas nutarimas ir pažeidėjai paskirta administracinė nuobauda – 14 eurų bauda.
2018 m. sausio 14 d., apie 2 val., rajono Salų kaimo gyventojas paskambino skubios pagalbos telefonu ir pranešė, kad policijos pareigūnai išdaužė langą ir pavogė 500 eurų bei vaizdo kamerą. Vyras iškvietė policijos pagalbą, žinodamas, kad ji nereikalinga. Šiais veiksmais rajono gyventojas padarė administracinį nusižengimą, numatytą LR ANK 493 str. 2 dalyje. Jam Utenos apylinkės teismas 2018 m. vasario 12 d. paskyrė 1000 eurų baudą.
Visais atvejais „pokštininkai“ yra nustatomi, jiems skiriamos baudos ir pateikiami ieškiniai. Pasitaiko atvejų, kai BPC numeriu 112 skambina vaikai, moksleiviai, todėl būtina, kad tėvai aptartų šį klausimą su vaikais, mokytojai – su moksleiviais.
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!