Skip to content

Kai kasdieniai iššūkiai tampa ateities pamatu

Audronė TRAPIKIENĖ

Kanadiečių saviugdos mokytojas Robinas Šarma yra sakęs: ,,Laikas byra iš mūsų delnų tarsi smėlis, jo nebesugrąžinsi. Tik tie, kurie nuo pat jaunystės laiką leidžią išmintingai, gyvena turtingą, produktyvų, laimingą gyvenimą.“ Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos 8 klasės mokinė Vesta Cicėnaitė kaip tik yra pavyzdys žmogaus, kuris įdeda nemažai pastangų, kad jos šiandien praleistas laikas taptų investicija į rytdieną. Radusi laiko intensyviame bėgime, Vesta sutiko atsakyti į keletą klausimų.

Kas paskatino dalyvauti laidoje ,,Lietuvos tūkstantmečio vaikai“?

Tai nutiko 6 klasėje, kai panorau sau ir kitiems įrodyti, kad galiu būti pirma.

Ko pavyko pasiekti?

Tąkart  pavyko atkeliauti iki pusfinalio.7 klasėje jau pasiektas finalas. Ypač džiugino nuostaba, pasirodžiusi konkurentų iš didžiųjų prestižinių mokyklų veiduose – jiems buvo netikėtas toks provincijos progimnazijos mokinės laimėjimas. Sėkmė paskatino dalyvauti ir aštuntokų žaidime, kuriame laimėtas finalas. Teko varžytis ir su devintokais – kadangi jų finale buvau antroji, liko nebaigtumo jausmas, tad planuoju ir kitais metais varžytis šiame projekte.

Kam reikia būti nusiteikusiam prieš konkursą?

Pakanka neprarasti šalto proto. Konkurso metu su konkurentais net susibičiuliavome, iki šiol palaikome ryšį, sukaukiu jų palaikymo ir padrąsinimo .

Ką apie savo dar gali pasakyti kitiems?

Paskutinis pasiekimas tai antroji vieta 9–12 klasių geografijos olimpiadoje. O šiaip tarp bendraamžių nesu labai ryški ir pastebima asmenybė, daugiau pripažinimo sulaukiu ir siekiu akademinėje aplinkoje.

Kuo pastaruoju metu dažniausiai užsiimi?

Pagrindinės laiko sąnaudos skiriamos grojimui smuiku ir studijoms Nacionalinės moksleivių akademijos matematikos sekcijoje. Neseniai dalyvavau žiemos sesijoje, gaunu papildomų užduočių iš KTU dėstytojų. Šios studijos pagerino matematikos žinias, ugdo sąmoningumą ir atsakomybę, nors ir atima nemažai laiko. Kadangi šioje sekcijoje esu viena iš jauniausių studentų, mokymosi krūvis išties nemažas ir nelengva, bet atsikvėpti galima sesijos metu vakarais organizuojamose aktyviose veiklose, protmūšiuose.

Kur save matai ateityje?

Dar nesu apsisprendusi. Matematiką rinkausi studijuoti dėl to, kad jos bet kuriuo atveju gyvenime reikės. Domiuosi ir politika, spaudoje bei internate seku pasaulio lyderių veiksmus, tačiau nemanau, kad politologija galėtų tapti mano ateities veikla- ją įdomiau stebėti, nei pačiai įsivelti ir dalyvauti. Plečiu istorijos žinias, skaitau knygas (tiesa, pastaruoju metu joms lieka nedaug laiko).

Tavo gyvenimo šūkis…

Jį galėčiau įvardinti pasitelkdama L. Tolstojaus žodžius: ,,Laimė slypi ne tai, kad tu gali padaryti tai, ką tu nori, bet tai, kad tu visada nori to, ką darai.“

Nuotraukos iš asmeninio archyvo. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here