Skip to content

Partneriai iš Breslaujos džiaugėsi draugyste su Ignalina

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Kovo 23–25 d. Ignalinoje lankėsi bendradarbiavimo partneriai iš Baltarusijos. Vizito tikslas – pratęsti 2007 m. pasirašytą bendradarbiavimo sutartį. Breslaujos vykdomojo komiteto pirmininko Vladimiro Dranevskio vadovaujama delegacija kovo 23-osios vakarą buvo priimta savivaldybėje. Susitikime dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė.

Meras H. Šiaudinis pasveikino svečius, papasakojo apie rajono ir savivaldybės veiklą. Buvo pasidžiaugta ilgus metus trunkančiais gražiais kaimyniškais santykiais, šiltais susitikimais ir dalijimusi patirtimi įvairiose srityse. Meras H. Šiaudinis ir pirmininkas V. Dranevskis pasirašė sutartį, kuri patvirtina Breslaujos ir Ignalinos rajonų savivaldybių bendradarbiavimo veiklų tęsinį. Partnerystė plėtojama švietimo, patrauklaus regionų įvaizdžio kūrimo, kultūros ir paveldo, sporto, turizmo, sveikatos apsaugos, administracinių gebėjimų srityse. Skatinamas dalijimasis gerąja patirtimi ir abipusiškai naudingų švietėjiškų ir kultūrinių veiklų organizavimas. Pasirašius sutartį buvo apsikeista atminimo dovanomis.

Kovo 24 d. svečiams organizuota ekskursija į Vilnių. Pasitaikė graži pavasariška diena, todėl buvo malonu pasivaikščioti po senamiestį, apžvelgti sostinės panoramas iš Televizijos bokšto. Kitą dieną delegacijai skirta laiko apžiūrėti Ignaliną, apsilankyti Sporto ir pramogų centre, baseine. Vėliau svečiai palydėti į robotizuotą pieno ūkį Rubelninkų kaime, o pakeliui dar apžiūrėjo atstatytą Ceikinių bažnyčią.

Zigmantas ir Danguolė Kajėnai ūkininkauja nuo 1992 m. Pradėję nuo 3 ha nuosavos žemės ir dviejų karvių, dabar dirba daugiau kaip 300 ha žemės ir 150 melžiamų karvių. Jų ūkis – pirmasis Lietuvoje robotizuotas pieno ūkis. Svečiai su didžiausiu įdomumu ir vis stebėdamiesi apžiūrėjo fermą, kurioje karvės pripratę prie robotų darbo ir tikslaus ritmo. Robotizuotos sistemos jas ir šeria, ir girdo, ir melžia, ir mėšlą tvarko.

Svečiai kaip tik galėjo stebėti, kaip šėrimo robotas pats susiruošia pašarą, susismulkina, pasigardina miltais ir išvežioja karvutėms. Karvės šeriamos tik ekologišku pašaru – ūkis pats užsiaugina grūdų ir pasigamina pašarų. Vasarą karvės ganosi ganyklose, į fermą jos grįžta tik melžimui. Svetingi šeimininkai Baltarusijos atstovams pasakojo apie savo ūkį, atsakė daugybę klausimų,  o vėliau visus pakvietė pasivaišinti naminiais patiekalais.

Paskutiniąją viešnagės dieną svečiai dar apsilankė restorane „Romnesa“ ir stebėjo šakočio kepimą. Visi buvo sužavėti tuo, ką pamatė Ignalinoje, Vilniuje, svečiuose pas ūkininkus, dėkojo už puikią vizito programą ir maloniai praleistą laiką. Kai kurie delegacijos nariai Lietuvoje lankėsi pirmą kartą, taigi kelionė, kaip buvo pastebėta, jiems paliko neišdildomų įspūdžių.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here