Skip to content

Sėkmės pamokos Naujajame Daugėliškyje

MI informacija

,,Negaliu tos ugnies užgesinti,
Nei pamest, nei  kitam atiduot“. 
P. Širvys

Neseniai pakvietėme atvykti į mokyklą, sugrįžti į mokyklinių metų prisiminimus, susitikti su mokiniais, mokytojais ir papasakoti savo gyvenimo sėkmės istoriją žinomus kraštiečius, mūsų krašto patriotus, tuos, kurie mokėsi mūsų mokykloje, vėliau tęsė mokslus sostinėje, sugrįžo į gimtąjį kraštą, įsikūrė ir sėkmingai save realizavo vienoje ar kitoje veikloje.

,,Svarbiausia ne tikslas, o kelias jo link. Svarbu gyventi, tai yra nuolat tobulėti, ieškoti džiaugsmo ir patirties kiekviename likimo siunčiamame išbandyme. Toks nueitas kelias yra pats didžiausias turtas, padovanotas žmogui“. Šia mintimi renginio vedėjai – mokytoja Neringa Mudėnienė, specialioji pedagogė Bronė Česliokienė ir IV g klasės mokinys Povilas Bubulis – pradėjo susitikimą su buvusiais Naujojo Daugėliškio mokyklos mokiniais.

Pirma pašnekovė –  29 laidos abiturientė, medicinos darbuotoja, Ignalinos Reabilitacijos skyriaus slaugytoja Jolanta Talijūnienė. Ši energija trykštanti moteris pasakojo, kad mokėsi Vilniaus medicinos mokykloje. Mokinių paklausta, kodėl pasirinko studijuoti mediciną, Jolanta Talijūnienė sakė, kad kitokių minčių dėl būsimos profesijos net nebuvo. Grįžusi į Ignaliną, dirbo Ignalinos ligoninėje Vaikų skyriuje, vėliau Reabilitacijos skyriuje. Jolanta teigė, kad ignaliniečiai ir iš kitų rajonų pacientai, kurie naudojasi jiems skirtomis procedūromis, gerina ir stiprina sveikatą kaip ir Birštono ar Druskininkų sanatorijose, o kad mokiniai tuo įsitikintų, pakvietė apsilankyti jos darbo vietoje. Jolanta Talijūnienė sakė, kad yra laimingas žmogus, nes sukūrė puikią šeimą, užaugino tris sūnus, kuriais didžiuojasi, daug laiko skiria sveikai gyvensenai – lanko moterų linijinius šokius, vasarą, rudenį maudosi ežere, o žiemą, nors ir 20 laipsnių šalčio – eketėje. Mokiniams Jolanta palinkėjo daugiau laiko skirti mokslams ir pasirinkti studijas pagal savo pomėgius.

Kitą viešnią renginio vedėjai pristatė jos pačios  mintimis. Jauna mergina rašinyje ,,Kaip mes įsivaizduojam laimę“ rašė ,,Laimė – tai ne vien darbas. Tai ir visuomeninė veikla, ir įvairių gyvenimo sunkumų įveikimas. Jei žmogus gyvenimo kliūtis mėgins apeiti, vargu, ar jis bus laimingas. O žmogus, jas nugalėjęs, pajus pasitikėjimą savo jėgomis, daugiau pasikliaus savimi ir  galės sėkmingai atlaikyti naujus išbandymus. Už atkaklumą ir kruopštumą anksčiau ar vėliau žmogui būna atlyginta …“. Šio rašinio, kurį  išsaugojo lietuvių kalbos mokytoja Valerija Raginienė,  autorė – 31 laidos abiturientė, Ignalinos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Rita Gasiukevičienė. Ji pasidalijo su mokiniais savo vaikystės ir jaunystės svajonėmis. Svajojo tapti ir balerina, ir pradinių klasių mokytoja, vėliau traukė matematikos ir lietuvių kalbos mokytojo specialybės. Tęsiant šeimos tradicijas (Ritos Gasiukevičienės tėvelis Antanas Karmonas – buvęs Daugėliškio mokyklos direktorius, matematikos mokytojas, kraštotyrininkas, mama Bronė Karmonienė – matematikos mokytoja) pasirinko matematikos mokytojo specialybę. Po studijų sugrįžo į Ignaliną, dėstė mokykloje matematiką, dirbo darbo biržoje, banke, vėliau  Ignalinos Švietimo ir kultūros skyriuje. Parašė knygą ,,Masyvai Paskalio programavimo kalboje“. Mokiniams Rita Gasiukevičienė sakė: ,,Jei mėgstate pastovumą ir norite visą gyvenimą tingėti, studijuokite matematiką“. Taip pat Rita Gasiukevičienė sakė, kad kiekvienas žmogus talentingas, tik reikia atrasti tą talentą ir visas pasaulis bus po kojomis. To mokiniams ir palinkėjo.

Renginio vedėja specialioji pedagogė Bronė Česliokienė pristatė Artūrą Česlioką – 37 laidos abiturientą, dažną mūsų mokyklos svečią, besirūpinantį  mokyklos mokinių saugumu. Šis abiturientas 1994 m. baigė mokyklą, įstojo į Vilniaus pedagoginį institutą, studijavo pradinio ugdymo pedagogiką ir kūno kultūrą. Mėgsta keliauti, nebijo iššūkių, šiuo metu sėkmingai dirba rajono savivaldybės Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriuje vyriausiuoju specialistu. A. Česliokas prisiminė mokyklinius metus, pasakojo, kad vienuolika metų gyveno Vilniuje, porą metų praleido užsienyje. Išvykimas į miestą ir į Škotiją jam laimės neatnešė. ,,Kad žmogus būtų laimingas, – kalbėjo Artūras Česliokas, – jam užtenka džiaugtis tuo, kas jam artima ir miela – tėvais, namais, tėviške, gimtąja kalba. Tiktai tėvynėje žmogus gali  geriausiai realizuoti save, alsuoti visa krūtine, geriausiai pajusti santykį su aplinka ir su savimi, o į užsienį galima vykti pasisemti žinių, patirties, patobulinti užsienio kalbos žinias“.

Renginio vedėja mokytoja Neringa Mudėnienė pasakojo, kad vykdydami projekto ,,Pažink valstybę“ veiklas kartu su devintokais viešėjo Ignalinos rajono savivaldybėje ir šilto bendravimo su Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiąja specialiste Rita Gasiukevičiene metu įsidėmėjo jos pasakytą mintį: ,,Tikras patriotas yra tas, kuris po studijų sugrįžta į savo kraštą, sugalvoja veiklos sau ir savo kaimynui“. Mūsų mokyklą aplankė toks žmogus, 53 laidos abiturientas Liudvikas Luneckas, jaunasis ūkininkas, dalyvavęs Jaunųjų ūkininkų įsikūrimo programoje. Jo darbo kryptis – mėsinė gyvulininkystė (mėsiniai angusai). Kaip pasakojo Liudo mama, mūsų mokyklos mokytoja Sigutė Luneckienė, Liudas nuo ketvirtos klasės kartu su sesute Dovile dirbo  ūkio darbus. Kai šeimoje įvyko nelaimė, reikėjo tėtį pavaduoti, puikiai susitvarkė. Taigi vaikai pratęsė tėvų veiklą. Liudvikas džiaugėsi, kad baigė mūsų mokyklą, nes, kaip pats teigė, labai geri mokytojai jį mokė. Liudo klasės vadovė Valerija Raginienė kalbėjo, kad Liudas jos atmintyje išliko tolerantiškas, niekada neįsižeidžiantis žmogus, kalbantis tik tada, kai yra būtinybė, o jeigu žmogus myli gyvūnus, gera bendrauti su tokiu žmogumi.

Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Rima Cibulskienė padėkojo buvusiems mokyklos mokiniams, kad atvyko, pasidalijo savo gyvenimo sėkmės istorijomis ir įteikė atminimo davanėles – kalendorius, medalius ir simbolinius inkiliukus.

Po „Sėkmės pamokų“ renginio organizatoriai pakvietė svečius kartu su mokyklos bendruomene paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kurią organizavo pradinių klasių mokytoja Lina Gladkauskienė. Minėjimo metu klausėmės Lietuvai skirtų eilėraščių, dainų, mokinių skaitomų laiškų Lietuvai.

Po renginio mūsų svečiai pasivaikščiojo po mokyklą, apžiūrėjo kabinetus, žavėjosi mokykla, dalijosi įspūdžiais, bendravo su savo mokytojomis Valerija Raginiene, Genovaite Panaviene, Laima Šalniene, Birute Paukštiene.

Apibendrindami visas renginio veiklas, galime teigti, kad laimė į žmogaus gyvenimą pasibeldžia tada, kai išsipildo visos svajonės, pasiekiamas tikslas. Kiekvienam žmogui tėvynė – visų pojūčių pradžia. Tėvynėje, anot filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno, jis pirmąkart patiria pasiaukojančią motinos meilę, tėvo rūpestingumą. Jis čia pirmąkart išvysta tekančią saulę. Būtent čia jis patiria visą gamtos alsavimą. Su tėvyne žmogus surištas savo prigimtimi.

Reginos Gudelienės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje