Skip to content

Kaip technologijos veikia mus ir pinigus

MI informacija

Technologijos gerokai pakeitė mus ir mūsų supratimą apie pinigus. Internetas tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, jo dėka galime išmaniųjų prietaisų pagalba, neišeidami iš namų atlikti begalę skirtingų operacijų, apsipirkinėti, bendrauti, apmokėti sąskaitas, ieškoti darbo, naudotis elektronine bankininkyste ir panašiai. Visa tai taip palengvino mūsų kasdienybę, jog dabar visai paprasta internetu palyginti begalę dalykų. Svarstant apie pinigų skolinimosi galimybes, visai paprasta palyginti greitąsias paskolas Latvijoje (atrie krediti Latvija) ir Lietuvoje.  Taip pat, tiesiog išmaniųjų programėlių pagalba, galime stebėti savo biudžetą, kiek ir kur išleidžiame, bei valdyti savo finansus. Tam nebereikia turėti knygų ar užrašų knygučių, kad būtų galima stebėti savo išlaidas, visa tai už mus atlieka naujosios technologijos. 

Pinigai yra tai, kas reikalinga kiekvienam ir ką supranta viso pasaulio gyventojai. Vienose šalyse jų vertė didesnė, kitose mažesnė, tačiau reikšmė yra ta pati. Pinigai buvo naudojami jau nuo seniausių laikų, tiesa jie turėjo skirtingas formas, kol galiausiai tapo tokiais, kokius mes puikiai žinome. Visgi, galimas daiktas, jog su dabar mums puikiai pažįstamais pinigais teks atsisveikinti, nes pamažu jie vis labiau perkeliami į virtualią erdvę, nuolat atsiskaitoma debetinėmis ar kredito kortelėmis, ar tiesiog atsiskaitinėjama internetu, kur įprasti pinigai nėra reikalingi. Mes dirbame tam, kad gautume atlyginimą, tačiau dažnu atveju jis tiesiog pervedamas į mūsų banko sąskaitą, todėl nėra tiesiogiai apčiuopiamas. Žinoma, įprastinių pinigų atsisakyti nėra taip paprasta, galbūt pernelyg esame prie to pripratę, tačiau pamažu, jų mūsų piniginėse vis mažėja. Turėti juos tiesiog savo banko kortelėje kur kas paprasčiau, nes beveik visur galima atsiskaityti tiesiog kortele.

Kiekvienas iš mūsų galime naudotis internetine bankininkyste, stebėti savo išlaidas, atlyginimą gauti į banko sąskaitą, o visus pirkimus atlikti tiesiog internetu. Tai labai patogu ir greita. Sutaupoma nemažai laiko, kuris šiandien itin brangus, nes nuolat jo trūksta. Šiandieninėje visuomenėje, kone kiekvienas naudojasi išmaniuoju telefonu, todėl daugybę kasdienių dalykų atlieka būtent jo pagalba. Nors vyresni žmonės pirmenybę teikia gryniesiems pinigams, jaunimas vis dažniau jų atsisako, todėl savo kišenėse vis rečiau gali rasti įprastus banknotus ar monetas. Sunku įsivaizduoti kaip viskas pasikeis po dar dešimties metų. Galbūt pamiršime kas yra grynieji pinigai, naudosimės tik banko kortelėmis ir pamiršime tą jausmą, kuomet savo rankoje galime laikyti didžiulę pinigų sumą. Iš dalies, tai visai įmanoma ir gana natūralu, tačiau ar to reikia? Nuomonių čia yra įvairių, todėl vieno atsakymo tikrai nėra. Vieniems grynieji pinigai padeda sutaupyti, nes matant kiek jų liko piniginėje, galima juos išleisti apdairiau, tuo tarpu atsiskaitinėjant banko kortele, dažniausiai nematome savo likučio, kol neprisijungiame prie savo banko, todėl yra lengviau išleisti daugiau pinigų.

Akivaizdu, kad technologijos leidžia pinigams judėti laisviau ir greičiau, tačiau tai kardinaliai nepakeitė mūsų supratimo apie pinigus ir jų panaudojimą. Naudojame juos taip pat kaip ir iki šiol, tik visas tampa labiau kompiuterizuota. Nebereikia laukti eilėje, kad būtų galima gauti greitąja paskolą (быстрый кредит), nes tai galima padaryti interneto pagalba, taip pat, nereikia laukti ilgoje eilėje, kad tiesiog galėtume apsipirkti, nes tai taip pat galime padaryti internetu, o prekes pristatys kurjeris. Viskas labai paprasta, greita ir patogu. Negalime paneigti to, kad technologijos veikia mus ir mūsų kasdienį gyvenimą. Tai neišvengiama, tačiau negalime skųstis. Gyvename išties geriau ir išmaniau, o tai suteikia mums daugiau komforto ir laisvės.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje