Skip to content

Atsargumo niekada nebūna per daug

MI informacija

Pasklidus žiniai, jog nuo gegužės 1 d. įsigaliojus naujiems teisės aktams, kai visuose Lietuvos gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – turės būti įrengti dūmų detektoriai, vieni gyventojai šią žinią priėmė pasipiktinę, kiti suskubo ieškoti pigesnių ar kokybiškesnių, o gal gražesnių, labiau prie interjero tinkančių autonominių dūmų detektorių.

O štai vienas garbaus amžiaus senolis iš atokaus vienkiemio rajone, ankstų rytą atitrepsėjo į Ignalinos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir susirūpinęs puolė klausinėti, kur jis gali įsigyti tą reikalingą detektorių, kaip teisingai įsirengti ir pan. 85-erių vyras gyvena vienas, artimųjų neturi, tik būrys katinukų praskaidrina vienatvę, artimiausias kaimynas už kilometro, o štai išgirdęs per televizorių informaciją apie dūmų detektorius, nenumojo ranka, o rūpestingai susiplanavo kelionę į miestelį ir tiesiu taikymu pas ugniagesius, juk kas, jei ne jie, jam atsakys į visus klausimus.

Ignalinos priešgaisrinės priežiūros pareigūnai senukui mielai pagelbėjo, nuvyko pas jį į svečius ir įrengė autonominį dūmų detektorių pagal visus reikalavimus. Rajono savivaldybės lėšomis priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje yra įsigyta keliasdešimt autonominių dūmų detektorių, kuriuos pareigūnai savo nuožiūra įrengia rajono gyventojams, dažniausiai gyvenantiems atokiai, vienišiems, neįgaliems ar labai sunkiai besiverčiantiems.

Norime priminti visiems rajono gyventojams – kiekvienas žmogus, kuriam rūpi jo sveikata ir gyvybė, asmeninio turto apsauga, turėtų būti suinteresuotas įsirengti savo gyvenamajame būste dūmų detektorių. Tai gera gaisro prevencinė priemonė. Be dūmų detektorių dar yra ir smalkių, dujų nuotėkio signalizatoriai. Taigi priemonių išvengti, atitolinti, sušvelninti nelaimingų atsitikimų pasekmėms buityje tikrai yra nemažai. Reikia tik noro pasidomėti ir įsisąmoninti tuos dalykus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here