Skip to content

Evaldas Černiauskas – pasaulio rekordininkas

MI informacija

Ne vienus metus stebiu kraštiečio, stipruolio iš Mėčionių Evaldo Černiausko pasiekimus sporte, o tiksliau – jėgos trikovėje ir spaudimo gulomis rungtyje. Kai pirmą kartą pamačiau jį per Aukštaitijos taurės varžybas, pagalvojau – iš kur čia mano gimtajame kampelyje išaugo toks stipruolis, kai ten jau ir jaunų žmonių beveik nebeliko… Pasirodo, kai yra noras, galima ir be modernių sporto salių pasiekti pasaulinio lygio rezultatus. 

Jei anksčiau treniruotis Evaldas važinėjo į Švenčionis pas Dainių Juodgudį, tai dabar dažniausia treniruojasi namuose, kur kambaryje įsirengė treniruočių salę, jei, žinoma, tai galima pavadinti treniruočių sale. Bet, kaip jau minėjau, geriems rezultatams pasiekti, kai yra tikslas ir užsispyrimas – ir to užtenka. Svarbiausia, laiko kelionei papildomai nereikia. 

E. Černiauskas ne tik tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 807 kuopoje, bet dar su žmona ir nemažą ūkį laiko, o dar ir atžaloms – sūnui ir dukrai – laiko reikia skirti. Kai treniruočių salė čia pat, viskas paprasčiau. Iškovotų taurių ir medalių Evaldas jau seniai neskaičiuoja, nes kas metai jų laimi, dalyvaudamas įvairiose varžybose. Ir ne tik mano jau minėtoje jėgos trikovėje, bet ir štangos spaudimo gulomis be specialios aprangos rungtyje. Kaip tik šioje rungtyje, svorio kategorijoje iki 83 kg, išspaudęs 210 kg sveriančią štangą, Evaldas Černiauskas ir pasiekė naują pasaulio rekordą. Ankstesnis buvo 208,5 kg ir priklausė sportininkui Gibbs Brett iš Naujosios Zelandijos. O pasiektas pasaulio rekordas buvo Simne per Lietuvos jėgos trikovės čempionatą balandžio 8 d. Trikovės įskaitoje Evaldas užėmė aukštą 3-iąją vietą. Be jau minėtų sporto šakų, E. Černiauskas mielai ir 10 km bėgimo maratone bėga, o su tarnybos draugais dar ir galiūnų varžybose dalyvauja… 

Kalbėdamas apie ateities planus, Evaldas sako, daugiau dėmesio skirsiąs ne tik štangos spaudimui gulomis, bet ir kitoms jėgos trikovės rungtims: pritūpimams su štanga ir štangos atkėlimui, nes Lietuvos čempionate Simne dalyvavo tam specialiai nesiruošęs, tat užimta trečiąja vieta patenkintas, o pasiektas pasaulio rekordas – puikus stimulas ir toliau dirbti ir siekti dar aukštesnių rezultatų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here