Skip to content

Tekėk, šaltinėli tekėk…

MI informacija

Balandžio 20 d., tviskant kaitriai pavasarinei saulutei, Ignalinos policija, kartu su UAB „Ginto vairavimo mokykla“, skubėjo link Vaišniūnų kaimo. Ten, šalimais, švariu versmių vandeniu garsėja Medžiukalnio šaltinis, geriamu vandenėliu aprūpinantis daugelį ignaliniečių. Ginkluoti šiukšlių maišais, pjūklais, grėbliais ir šluotomis, skubėjo ne tyro vandenėlio kaštavoti, bet akcijoje „Darom 2018“ dalyvauti ir šaltiniui geru darbu atsidėkoti. Tikėdamiesi surasti daug „turto“, net traktorių su priekaba atsivarė, stiprių vyrų komandą subūrė.

Neprireikė daug pastangų, kad sublizgėtų šaltinio prieigos. Pastebėjome, kad lankytojai tapo tvarkingesni, labiau vertinantys gamtos grožį, besielgiantys pilietiškai: nepalieka savų šiukšlių, o gal ir surenka kitų „pamestas“. Dalyviai sako, kad nieko ypatingo taip ir neatrado: seną, į samanas įsmigusią stiklinę tarą, keletą plastiko pakuočių, o visą kita sudarė popiergaliai. Teko ir šaltiniui pagelbėti, nuo išvartų jį išvaduoti. Kad pajustų tyrasis visišką laisvę, griovelyje pūpsantį rastą teko susmulkinti ir medieną išgabenti.

Štai ir visi darbai, nuveikti penktadienio popietę. Sakysite, nieko ypatingo. Sutinkame, nepersidirbome, nes buvome komanda. O pabandyk vienas visą tai… Tiesa, vos nepamiršau paminėti, kad tiek mėlynakių žibuoklių vienoje vietoje dar nebuvau regėjusi.

Apvainikavome šį darbą pasistiprindami Sigito Bielinio išvirta drūta koše, kurios užteko net kitą dieną Budrių bendruomenės organizuotos talkos dalyviams.

Siunčiame Jums keletą smagių penktadienio akimirkų ir sakome: tekėk, šaltinėli tekėk!..

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje